Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Euroformula Open: Janosz czwarty w kwalifikacjach do niedzielnych zawodów na Monzy
Euroformula Open: Janosz czwarty w kwalifikacjach do drugich zawodów na Monzy

2014-09-28 - G. Filiks     Tagi: Monza, Wyniki, Kwalifikacje, Janosz, Euroformula Open
Artur Janosz ścigający się jednomiejscowym bolidem w Euroformula Open, rozpocznie z 4. pola drugi wyścig przedostatniej rundy sezonu 2014 hiszpańskich mistrzostw na torze Monza.

Polski kierowca w niedzielnych kwalifikacjach dwukrotnie obejmował prowadzenie w tabeli wyników, ale ostatecznie uległ trzem kierowcom. Pole position jak wczoraj wywalczył jego zespołowy partner z RP Motorsport i lider klasyfikacji generalnej Sandy Stuvik. Tajlandczyk uzyskał czas 1:46.278 i był lepszy od naszego rodaka o blisko 0.7 sekundy. Przed Janoszem wystartują jeszcze Christopher Hoher oraz Kevin Giovesi, z którym Artur przegrał o zaledwie 0.035 sekundy.

Rywal Janosza w walce o wicemistrzowski tytuł - Alex Palou, zdołał zająć dopiero 13. miejsce.

Transmisja niedzielnego wyścigu Euroformula Open na Monzy na ogólnodostępnym kanale Polsat Sport News od godziny 12:30.
Euroformula Open - sezon 2014 - Monza - kwalifikacje do wyścigu nr 2 (TOP 10)