Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP3: Jedenaste miejsce Janosza w kwalifikacjach na mokrej Monzy
GP3: Jedenaste miejsce Janosza w kwalifikacjach na mokrej Monzy

2015-09-05 - G. Filiks     Tagi: Monza, GP3, Wyniki, Kwalifikacje, Włochy, Janosz, Bosak, Ghiotto
Artur Janosz wywalczył 11. miejsce w mokrych kwalifikacjach serii GP3 na torze Monza.

Polski kierowca, który trzy miesiące temu wystartował we włoskiej "Świątyni Szybkości" treningowo w Europejskiej Formule 3, w pewnym momencie znajdował się nawet na czele tabeli wyników.

Gdy dobiegł końca regulaminowy czas, Janosz jeszcze okupował szóstą pozycję. Jednak potem przebiło go dodatkowo pięciu rywali. Zawodnik zespołu Trident uzyskując rezultat 1:51.806 stracił blisko dwie sekundy do sięgającego po kolejne pole position kolegi z teamu i lidera klasyfikacji generalnej Luci Ghiotto, ale nawet drugi Esteban Ocon uległ Włochowi o równą sekundę.

Drugi z Polaków - Aleksander Bosak niestety okazał się zdecydowanie najwolniejszy. Zajął przedostatnią, 20. lokatę, ponieważ Ralph Boschung nie pokonał żadnego pomiarowego okrążenia na skutek problemów technicznych.