Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP3: Obaj Polacy bez punktów w sprincie w Bahrajnie
GP3: Obaj Polacy bez punktów w sprincie w Bahrajnie

2015-11-21 - G. Filiks     Tagi: GP3, Janosz, Bosak, Bahrajn, Sakhir, Wyścigi, Wyniki
Polacy startujący w serii wyścigowej GP3 - Artur Janosz i Aleksander Bosak - obaj nie zapunktowali podczas sobotniego sprintu na torze Sakhir w Bahrajnie.

Janosz, który wczoraj zajął bardzo dobre 6. miejsce, dziś dzięki temu startował ze znakomitego 3. pola (czołowa ósemka z wyścigu głównego rusza do drugich zawodów w odwróconej kolejności). Niestety, kierowca zespołu Trident od początku stopniowo tracił kolejne pozycje. W pewnym momencie nawet znalazł się na poboczu, gdy został zaatakowany przez Jimmy'ego Erikssona.

Ostatecznie Janosz finiszował jako 12.

Bosaka sklasyfikowano cztery lokaty niżej w wyścigu, który ukończyło 19 z 25 zawodników. Na początku rywalizację przerwał najpierw samochód bezpieczeństwa, a chwilę potem czerwona flaga. Doszło bowiem do poważnego wypadku Sandy'ego Stuvika po kolizji z Matheo Tuscherem. Tajlandczyk wbił się w bandę z opon. Szczęśliwie nie ucierpiał, ale porządkowi mieli problemy, aby wyciągnąć jego bolid.
Zwyciężył Luca Ghiotto. Zespołowy kolega Janosza odnosząc piąty triumf w sezonie, wrócił na czoło klasyfikacji generalnej. Przed finałową rundą w Abu Zabi w przyszłym tygodniu, wyprzedza o 2 punkty Estebana Ocona.

Janosz dzięki 8 oczkom zdobytym w piątek awansował z 16. na 14. miejsce w tabeli łącznej. Bosak jest 20.