Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP3: Janosz zdobył jeden punkt w pierwszym wyścigu w Abu Zabi
GP3: Janosz dziesiąty w pierwszym wyścigu w Abu Zabi

GP3: Janosz zdobył jeden punkt w pierwszym wyścigu w Abu Zabi

2015-11-28 - G. Filiks     Tagi: Yas Marina, GP3, Wyścigi, Janosz, Bosak, Ocon, Abu Zabi, Kirchhofer, Abu Dhabi
Artur Janosz po starcie z 10. pola zajął taką samą pozycję na mecie pierwszego wyścigu finałowej rundy serii GP3, rozgrywanej w Abu Zabi.

Polak początkowo awansował na dziewiąte miejsce, ale pierwsze okrążenie ukończył na dwunastej lokacie.

Potem wyprzedził Pala Varhauga w trakcie restartu. Zarządzono neutralizację, ponieważ trzeba było zabrać z toru bolid Adderly'ego Fonga, który za trzy dni wystąpi na testach Formuły 1. Później Janosz zyskał jeszcze jedną pozycję za sprawą awarii auta wicelidera Kevina Ceccona, która wywołała wirtualny samochód bezpieczeństwa.

Janosz zdobył 1 punkt i zbliżył się w klasyfikacji generalnej sezonu na 2 oczka do trzynastego Matheo Tuschera.

Drugi z Polaków - Aleksander Bosak po starcie z ostatniego, 24. pola zajął 18. miejsce. Jako pierwszy metę osiągnął ruszający z pole position lider tabeli łącznej Esteban Ocon, jednak Francuz dostał 5-sekundową karę za przejechanie poboczem pierwszego zakrętu zawodów podczas obrony przed Cecconem.

Ostatecznie wygrana przypadła Marvinowi Kirchhoferowi, a Ocon w ogóle nie stanął na podium. Był czwarty, ale przed ostatnim wyścigiem powiększył do 6 punktów swoją przewagę nad Luką Ghiotto. Zespołowy partner Janosza z ekipy Trident po słabym starcie z czwartej pozycji finiszował tylko jako 5.