Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  F2: Mirocha drugi w ostatnim wyścigu sezonu na Monzy. Mistrzostwo dla Bachety
F2: Mirocha drugi w ostatnim wyścigu sezonu na Monzy. Bacheta zdobył mistrzowski tytuł

F2: Mirocha drugi w ostatnim wyścigu sezonu na Monzy. Mistrzostwo dla Bachety

2012-09-30 - G. Filiks     Tagi: Monza, Wyniki, Formuła 2, Kevin Mirocha, Bacheta, F2, Zanella, Włochy, Wyścig
Christopher Zanella wygral ostatni wyścig Formuły 2 sezonu 2012, rozegrany niedzielnego popołudnia na włoskim torze Monza. Drugie miejsce zajął Kevin Mirocha z Polski, trzecie Luciano Bacheta, zdobywając mistrzowski tytuł i nagrodę testu bolidem Formuły 1 zespołu Williams.

Zanella objął prowadzenie już w pierwszym zakręcie, wyprzedzając ruszającego z pole position Markusa Pommera. Mirocha zaraz potem także pokonał Niemca, któremu po paru kółkach pękła opona, uniemożliwiając dotarcie do mety. Pech Pommera wykorzystał Bacheta. Lider klasyfikacji generalnej przejął jego trzecie miejsce i nawet miał chęć na drugą lokatę Mirochy, ale później zamiast atakować Polaka, musiał bronić swojej pozycji przed Mihai Marinescu.

Rywali Bachety w walce o miano czempiona Matheo Tuscher aby sięgnąć po tytuł musiał dziś wygrać, tymczasem po starcie spadł na 9. miejsce. Ostatecznie zdołał odrobić część strat i finiszować jako piąty. Mirocha w tabeli łącznej zajął 6. pozycję. Do piątego Marinescu naszemu rodakowi zabrakło zaledwie 1.5 punktu. Kevin sześciokrotnie stawał na podium, raz na jego najwyższym stopniu.