Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Formuła E: Nico Muller zdecydowanie najszybszy na testach debiutantów
Formuła E

Formuła E: Nico Muller zdecydowanie najszybszy na testach debiutantów

2018-01-15 - G. Filiks     Tagi: Formuła E, Testy, Muller, Audi, Wyniki
Nico Muller zajął pierwsze miejsce podczas jednodniowych testów elektrycznej Formuły E dla debiutantów zorganizowanych po wyścigu w Marrakeszu.

25-letni Szwajcar, przez ostatnie cztery lata oglądany głównie w niemieckiej serii DTM, prowadząc bolid Audi w końcówce uzyskał imponujący czas okrążenia 1:19,651. Nikt przedtem nie pokonał tak szybko ulicznej pętli Circuit International Automobile Moulay El Hassan. Ustanowiony rezultat jest lepszy o blisko pół sekundy od najlepszego czasu z rozegranych dzień wcześniej kwalifikacji, aczkolwiek Mullerowi zapewne pomogła większa przyczepność nawierzchni.

Niemniej jednak kierowca Audi wyprzedził o prawie sekundę drugiego Pietro Fittipaldiego. Wnuk byłego dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 Emersona Fittipaldiego i ostatni mistrz Formuły V8 3.5 był sprawdzany przez Jaguara.
Formuła EFormuła E
Testowe podium uzupełnił Maximilian Gunther (Dragon), trzeci kierowca ostatniego sezonu Europejskiej Formuły 3.

W porannej sesji najszybszy okazał się Paul di Resta (Jaguar). Były mistrz DTM i były kierowca Formuły 1 ostatecznie został sklasyfikowany na 4. lokacie.

W testach wzięło udział wiele ciekawych nazwisk. Na 6. miejscu uplasował się Daniel Juncadella, na 7. Antonio Giovinazzi, na 9. Joel Eriksson, na 10. Nyck de Vries (któremu przeszkodziły problemy techniczne), na 11. Gary Paffett, na 13. Alexander Albon, na 14. Frederic Makowiecki, a na 17. Bruno Spengler.
Do zajęć mogli przystąpić tylko ci zawodnicy, którzy nigdy nie mieli wyścigowej licencji Formuły E.

Dodajmy, że poranną sesję przerwał na dłuższą chwilę wypadek Andrei Caldarelliego (Dragon). Włoch poprawił się po południu i zajął 7. pozycję.