Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP2, Monza: Chilton zdobył pole position i wylądował w żwirze
GP2, Monza: Chilton zdobył pole position i wylądował w żwirze

2012-09-07 - G. Filiks     Tagi: Monza, GP2, Wyniki, Kwalifikacje, Chilton, Włochy
Max Chilton wyruszy do sobotniego wyścigu głównego GP2 na włoskim torze Monza z pole position, mimo zakończenia kwalifikacji w żwirze.

Reprezentant Carlin wypadł z zakrętu Parabolica, próbując jeszcze poprawić swój rekordowy czas 1:31.886. Incydent spowodował wywieszenie żółtych flag uniemożliwiających rywalom pokonanie okrążenia szybciej niż Brytyjczyk, mimo że mielu ku temu tempo. Drugie miejsce zajął Giedo van der Garde. Kierowca Caterhama okupował czoło tabeli po pierwszych przejazdach, ale Chilton przebił jego czas o 0.067 sekundy. Trzecia pozycja przypadła Johnny'emu Cecotto Juniorowi, czwarta doświadczonemu Luce Filippi, który powrócił do GP2 po roku przerwy w barwach Coloni. Z rywalizujących o mistrzowski tytuł, Davide Valsecchi zdobył piąte pole, natomiast Luiz Razia mający w klasyfikacji generalnej tyle samo punktów co Włoch, był dziś dopiero 12.

Trzeci w tabeli łącznej James Calado po wypadku na porannym treningu wywalczył tylko 13. miejsce. Czwarty Esteban Guttierez zajął 9. lokatę.
Triumfator z poprzedniego weekendu Marcus Ericsson wyruszy jutro jako szósty, mimo zwiedzenia pobocza przy zakrętach Lesmos.