Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP2: Richelmi na czele dubletu DAMS w kwalifikacjach pod Barceloną
GP2: Richelmi na czele dubletu DAMS w kwalifikacjach pod Barceloną

2014-05-09 - G. Filiks     Tagi: Barcelona, GP2, Wyniki, Kwalifikacje, Catalunya, Hiszpania, Richelmi
Stephane Richelmi wygrał kwalifikacje serii GP2 do drugiej rundy sezonu 2014 na torze Barcelona-Catalunya.

Kierowca utytułowanej stajni DAMS w hiszpańskiej spiekocie był szybki od samego początku i wykręcił najlepszy czas - 1:29.293, już na swoim drugim okrążeniu.

Obok Richelmiego wystartuje w sobotę jego zespołowy partner Jolyon Palmer. Zwycięzca pierwszych tegorocznych kwalifikacji GP2 w Bahrajnie robił co mógł, by pobić rezultat teamowego kolegi, ale uległ mu o 0.128 sekundy. Drugą linię zajmą reprezentanci stajni Racing Engineering - kolejno Stefano Coletti oraz mistrz Europejskiej Formuły 3, protegowany Ferrari Raffaele Marciello.

Felipe Nasr długo okupował trzecie miejsce, lecz ostatecznie musiał się zadowolić 5. lokatą. Rezerwowy Williamsa w Formule 1 pojechał zaledwie 0.005 sekundy szybciej od Mitcha Evansa. Debiutujący w mistrzostwach Tio Ellinas wywalczył 9. miejsce, plasując się bezpośrednio przed wicemistrzem Formuły Renault 3.5 i protegowanym McLarena, Stoffelem Vandoorne.