Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP2: Rossi wygrywa, King kompletuje dublet dla zespołu na Spa

GP2: Rossi wygrywa, King kompletuje dublet dla zespołu na Spa

2015-08-23 - P. Krupka     Tagi: Spa, GP2
Alexander Rossi dojechał do mety drugiego, niedzielnego wyścigu GP2 na torze Spa na pierwszej pozycji, a chwilę za nim finiszował Jordan King, dzięki czemu zespół Racing Engineering mógł świętować dublet.

Rossi startował z trzeciego pola, ale szybko przeskoczyłw La Source przed Nathanaela Berthona, a potem zajął się startującym z pole position Kingiem. Na prostej Kemmel udało się jeszcze obronić, ale w Les Combes King wyjechał za szeroko, oddając bez walki pozycję Rossiemu.
Amerykanin przez większość dystansu kontrolował różnicę, choć pod koniec stopniała ona nawet do 0.6s. Generalnie jednak King ani razu nie zagroził poważnie liderowi i Rossi odniósł pierwsze zwycięstwo od czasu triumfu w Abu Zabi w 2013 roku.

King dojechał do mety jako drugi, mimo nacisków ze strony Stoffela Vandoorne'a z zespołu ART. Sam Belg był jednak pod presją ze strony Mitcha Evansa i w końcu ustąpił mu. Dla Evansa jest to pierwsze podium w tym sezonie.
Dobry weekend skompletował Artiom Markełow - po wczorajszym podium tym razem zajął piątą pozycję, wyprzedzając w końcówce Siergieja Sirotkina. Mimo startu z pierwszego rzędu, Berthon nie przełożył tego na dobry finisz. Zajął dopiero siódme miejsce. Walkę o ósme miejsce stoczyli Alex Lynn i Sergio Canamasas.
Zdecydowanym liderem, kroczącym po mistrzostwo GP2, jest po rundzie na Spa Stoffel Vandoorne (233 punkty). Alexander Rossi jest wiceliderem (128). Trzecie miejsce zajmuje Ryo Haryanto (109). Dalej plasują się Siergiej Sirotkin, Alex Lynn oraz Pierre Gasly.
GP2, Spa 2015: 2. wyścig (czołowa 10.)