Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GSMP: Beres Jr z kompletem zwycięstw w Banovcach

GSMP: Beres Jr z kompletem zwycięstw w Banovcach

2015-08-02 - G. Filiks     Tagi: GSMP, Wyścigi Górskie, Banovce
Jozef Beres Jr ze Słowacji po wygranej w sobotę, zwyciężył również niedzielną część wyścigowego weekendu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP) w Banovcach w swoim kraju.

Dzisiejsza rywalizacja była nieco loteryjna przez zmienne warunki pogodowe. Jedni jechali po suchej nawierzchni, inni w deszczu.

Beres Jr prowadzący Skodę Fabię WRC tym razem triumfował nie tylko w GSMP, ale także w klasyfikacji całych zawodów. Po dwóch podjazdach wyprzedził o niespełna 6 sekund Marka Rybnicka z Czech w Mitsubishi Lancerze EVO 600+.

W mistrzostwach Polski drugą pozycję zdobył kolejny miejscowy zawodnik Igor Drotar. Podium uzupełnił obrońca tytułu i lider klasyfikacji generalnej sezonu "Dubai" (Mitsubishi Lancer), który okazał się jedynym kierowcą z naszego kraju w czołowej szóstce.

Jego najgroźniejszy rywal Andrzej Szepieniec (też Mitsubishi Lancer) został sklasyfikowany tylko na 11. lokacie. Przewaga "Dubaia" w punktacji na dwie eliminacje przed końcem zmagań tym samym wzrosła do 21 oczek.

Znany rajdowiec Maciej Oleksowicz (Ford Fiesta R5) po dziewiątym miejscu w sobotę, w niedzielę uplasował się dwie pozycje wyżej.
Grupę A wygrał Piotr Ostrowski (Mitsubishi Lancer), grupę N - Bartłomiej Wiśniowski (Mitsubishi Lancer EVO IX), który jest pierwszy również w FIA CEZ Hill Climb Championship.
Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski (GSMP) - sezon 2015 - Banovce (Słowacja) - niedziela (TOP 10 całych zawodów)