Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GSMP: Nagórski wygrał obie rundy w Banovcach
GSMP: Nagórski wygrał obie rundy w Banovcach

2014-08-03 - G. Filiks     Tagi: GSMP, Wyścigi Górskie, Banovce, Wyniki, Nagórski
Tomasz Nagórski wykonał kolejny krok na drodze do trzeciego z rzędu tytułu mistrza Polski w wyścigach górskich, odnosząc podwójne zwycięstwo podczas zawodów w Banovcach na Słowacji.

Kierowca Subaru Imprezy WRX STI wracający do startów w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski GSMP) po opuszczeniu rund w Sopocie, nie dał szans rywalom na 3700-metrowej trasie Uhrovec-Jankov Vrsok - kończył z najlepszym czasem wszystkie cztery podjazdy wyścigowe. Po potężnej ulewie z gradem i silnym wiatrem w sobotę, niedziela w Górach Strażowskich była już sucha. Przebiegło więc sprawnie rozegranie wydłużonego programu zmagań - przeprowadzano dziś ponownie przerwany wczoraj drugi podjazd pierwszej tego weekendu eliminacji.

W pierwszej rundzie Nagórski pokonał o 7 sekund reprezentanta gospodarzy Igora Drotara startującego odbudowaną Skodą Fabią WRC. Podium uzupełnił Waldemar Kluza za sterami Mitsubishi Colt.

Na mecie drugiej rundy Nagórski okazał się lepszy znów o 7 sekund od najbliższego konkurenta, innego Słowaka, Jozefa Beresa Juniora (Mitsubishi Lancer Evo IX). Trzecie miejsce wywalczył z kolei "Dubai" następnym Evo IX.

Dodatkową atrakcją w Banovcach był debiut w wyścigach górskich znanego rajdowca Macieja Oleksowicza. Warszawianin samochodem Ford Fiesta R5 zajął najpierw 13., a potem 12. pozycję. W obu eliminacjach jednocześnie finiszował drugi w grupie A.
Nagórski po Banovcach ma 26 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej tegorocznego sezonu GSMP nad wiceliderem cyklu, którym jest "Dubai". Kolejny wyścigowy weekend za trzy tygodnie w Siennej.
Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski (GSMP) - sezon 2014 - Banovce (Słowacja) - pierwsza runda (TOP 10)