Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Wyścigi Górskie: Krajci najszybszy pierwszego dnia w Banovcach, Nagórski wygrał klasyfikację GSMP

2013-08-03 - G. Filiks     Tagi: GSMP, Wyścigi Górskie, Banovce, Krajci, Wyniki, Nagórski
Aktualny mistrz Polski w wyścigach górskich Tomasz Nagórski wygrał klasyfikację GSMP sobotniej rywalizacji PAV Impuls-Leasing Jankov Vrsok, rozegranej w słowackich Banovcach. W klasyfikacji łącznej kierowca Subaru Imprezy WRX STI zajął drugie miejsce - lepszy okazał się tylko lokalny faworyt Jaroslav Krajci, dysponujący jednomiejscowym bolidem Lola. Słowak był o 0.622 sekundy od pobicia własnego rekordu 3700-metrowej trasy. Jego najlepszy czas to 1:46.717. Nagórski dzięki odniesionemu zwycięstwu znów jest samodzielnym liderem tabeli łącznej tegorocznego sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Jego główny rywal do tytułu Andrzej Szepieniec miał dziś awarię.

W drugim podjeździe Nagórski poprawił własny rekord słowackiej trasy dla samochodów z dachem, uzyskując 1:53.702. Po dwóch próbach Tomasz uległ Krajciemu o 12.744 sekundy. Trzecie miejsce przypadło Rafałowi Grzesińskiemu, triumfatorowi dwóch poprzednich rund GSMP, zorganizowanych w Sopocie. "Killer" był gorszy niż Nagórski o 3.8 sekundy. Grupę N wygrał Marcin Słobodzian, ósmy ogólnie.

W niedzielę grubo ponad setka kierowców górskich z Polski, Słowacji, Austrii, Węgier i Serbii znów zmierzy się w Banovcach.
Wyścig Górski w Banovcach 2013 - klasyfikacja soboty (czołówka)