Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Giermaziak nieobecny na mecie 12h Sebring po kolejnej awarii silnika w Porsche
Giermaziak nieobecny na mecie 12h Sebring po kolejnej awarii silnika w Porsche

Kuba Giermaziak jak rok temu nie ukończył słynnych 12-godzinnych zawodów Sebring w Stanach Zjednoczonych. Porsche 911 GT America zespołu GB Autosport, w skład kierowców którego wchodził Polak, odpadło z drugiej tegorocznej rundy amerykańskiej serii wyścigów długodystansowych United SportsCar Championship przez drugą awarię silnika.

Samochodowi popsuła się jednostka napędowa za pierwszym razem już na treningu w czwartek. Zdołano zamontować nową tuż przed kwalifikacjami, ale wczoraj i ta wysiadła. Po starcie z szóstego miejsca w najniższej kategorii GTD i 33. ogólnie na 41 aut, wóz Giermaziaka oraz jego partnerów pokonał 1/3 wyścigu. Gdy rozpoczynała się piąta godzina zmagań, podążający cały czas w środku stawki swojej klasy samochód zjechał do boksów z szefem ekipy Michaelem Avenattim za kierownicą, 97 okrążeniami na koncie i niestety defektem motoru.

Giermaziak nie zdążył zaliczyć ani jednej zmiany w zawodach. Rywalizację w GTD wygrało Porsche 911 GT America teamu Alex Job Racing, triumfującego już po raz 10. w swojej kategorii na Sebring.

Auto prowadzone przez Mario Farnbachera, Jana Jamesa oraz Alexa Riberasa, wróciło do gry po przebiciu opony i skorzystało na klęsce jednego z Dodge Viperów SRT GT3-R stajni Riley Motorsports, który stracił prowadzenie wskutek problemu z silnikiem zaledwie pięć minut przed końcem wyścigu.
Całe zawody zwyciężył prototyp Corvette DP zespołu Action Express Racing. Joao Barbosa, Christian Fittipaldi i Sebastien Bourdais wypracowali nim wygraną z okrążeniem przewagi nad najbliższym rywalem, przejeżdżając 340 kółek.

Triumf tego samochodu jednocześnie dał pierwszy triumf w 12h Sebring od równo 50 lat jego dostawcy silników Chevroletowi.