Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Harrison Newey mistrzem MRF Challenge. Pokonał m. in. Micka Schumachera
Harrison Newey mistrzem MRF Challenge. Pokonał m. in. Micka Schumachera

2017-02-21 - G. Filiks     Tagi: Newey, MRF Challenge, Mawson, Schumacher
Harrison Newey - syn legendarnego konstruktora bolidów Adriana Neweya - wygrał sezon 2016/2017 indyjskiej serii wyścigowej jednomiejscowych bolidów MRF Challenge.

Brytyjczyk zdobył tyle samo punktów co Joey Mawson - pogromca Micka Schumachera w Niemieckiej Formule 4 - ale pokonał Australijczyka dzięki większej liczbie zwyciężonych wyścigów. Był najlepszy w 7 z 16 rozegranych zawodów.
Harrison Newey mistrzem MRF Challenge. Pokonał m. in. Micka SchumacheraHarrison Newey mistrzem MRF Challenge. Pokonał m. in. Micka Schumachera
W rywalizacji uczestniczył również Schumacher. Wicemistrz Niemieckiej F4 i Włoskiej F4 zajął 3. miejsce.

W paru wyścigach wystąpił także były indyjski kierowca Formuły 1, Narain Karthikeyan. Jednak ani razu nie wszedł nawet do czołowej dziesiątki.

Newey wcześniej został wicemistrzem Brytyjskiej Formuły 4, ale ma na swoim koncie i porażki. Ubiegłego roku został sklasyfikowany dopiero na 18. pozycji w Europejskiej Formule 3.
Harrison NeweyHarrison Newey w Europejskiej Formule 3
W kwietniu ma rozpocząć kolejny sezon w tym cyklu - razem z Schumacherem, który jeszcze w nim nie startował.

źródło: fot. MRF Racing, fiaf3europe.com