Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  IndyCar: Bourdais znów na pole position. Wygrał kwalifikacje w Ohio
IndyCar: Bourdais znów na pole position. Wygrał kwalifikacje w Ohio

2014-08-02 - G. Filiks     Tagi: Bourdais, Wyniki, Kwalifikacje, IndyCar, Mid Ohio

Sebastien Bourdais drugi raz z rzędu zdobył pole position w serii IndyCar, zwyciężając kwalifikacje amerykańskiej serii na torze Mid-Ohio.

Francuz wywalczył pierwsze pole startowe w mokrych warunkach - tak samo, jak dwa tygodnie temu w Toronto, gdzie zdobył swoje pierwsze pole position, odkąd powstało IndyCar z Champ Car, którego był 4-krotnym mistrzem.

Bourdais dzisiaj zapewnił sobie start z czoła stawki ostatnim okrążeniem. Na już przesychającej nawierzchni uzyskał czas 1:24.1610 i pokonał o pół sekundy Josefa Newgardena.

Trzecie pole zdobył Tony Kanaan, czwarte Carlos Munoz mimo, że dostał dwie kary przejazdu przez aleję serwisową za przekraczanie w niej prędkości.

W finałowej części kwalifikacji, tzw. "Fast Six", uczestniczyli jeszcze Ryan Hunter-Reay oraz Will Power.

Helio Castroneves, który jest liderem klasyfikacji generalnej i walczy o mistrzostwo z Powerem, był dopiero 15.

Jeszcze gorzej poszło obrońcy tytułu Scottowi Dixonowi. Kierowca zespołu Ganassi zajął ostatnie, 22. miejsce, ponieważ skasowano mu dwa czasy za obrócenie bolidu i przerwanie sesji. W pierwszym segmencie kwalifikacji to samo stało się z jego zespołowym partnerem Ryanem Briscoe oraz Takumą Sato. W drugim odebrano najlepszy rezultat Juanowi Pablo Montoi. Kolumbijczykowi przypadła 11. lokata.