Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Indycar, Milwaukee, Wyścig: Hunter-Reay wygrywa po raz pierwszy w sezonie
Indycar, Milwaukee, Wyścig: Hunter-Reay wygrywa po raz pierwszy w sezonie

2012-06-17 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, IndyCar, Milwaukee, Hunter-Reay
Ryan Hunter-Reay wygrał opóźniony przez deszcz wyścig IndyCar na owalu w Milwaukee, odnosząc swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo w mistrzostwach.

Opady pół godziny przed planowanym początkiem zawodów zmusiły organizatorów do przesunięcia startu o 90 minut. W tym czasie pogoda się poprawiła, a porządkowi oczyścili tor z wody. Gdy akcja wreszcie ruszyła, Hunter-Reay od razu liczył się w walce o triumf, ale prowadzenie objął dopiero na 141 okrążeniu, gdy zwolnił Helio Castroneves. Mimo kilku żółtych flag Amerykanin zdołał przeciąć metę pierwszy, 5.1029 sekundy przed drugim Tony Kanaanem.

Trzecie miejsce zajął James Hinchcliffe, parę okrążeń przed końcem wyprzedzając po zewnętrznej Oriola Servię. Dzięki temu Kanadyjczyk awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu 2012. Czołową piątkę w Milwaukee uzupełnili EJ Viso i Castroneves. Ruszający z pole position Dario Franchitti nie ukończył zmagań. Szkot zaraz po kontakcie z Ryanem Briscoe rozbił się na ścianie. Scott Dixon w innym Ganassi także zaliczył nieudany występ. Nowozelandczyk dotarł do trzeciej lokaty, ale został niesłusznie ukarany przejazdem przez boksy za niewłaściwe zachowanie podczas restartu. Dyrektor wyścigu przeprosił Dixona za błędnie nałożoną sankcję, ale kierowcy nie zdało się to na wiele, bowiem zajął dopiero 11. pozycję.
Rywalizujący z Dixonem o mistrzostwo Will Power choć nie otrzymał żadnej kary, dojechał do mety za nim - na 12. miejscu. Australijczyk większość dystansu pokonał mając kogoś przed sobą.

Jedyny incydent z udziałem więcej niż jednego wozu nastąpił, gdy Takuma Sato stracił kontrolę nad swoją maszyną i zanim uderzył w ścianę, trącił Jamesa Jakesa. W tym samym czasie problemy techniczne zmusiły do zatrzymania samochodu JR Hildebranda. Flagi w szachownicę nie ujrzał także zwycięzca poprzedniej rundy w Teksasie - Justin Wilson. Reprezentantowi Dale Coyne tuż przed półmetkiem wyścigu wysiadł silnik.