Motorsport  »  Aktualności  »  Indycar Toronto 2014: Bourdais zaliczył pierwsze zwycięstwo
Sebastien Bourdais

Indycar Toronto 2014: Bourdais zaliczył pierwsze zwycięstwo

2014-07-20 - A. Ruciński     Tagi: Bourdais, IndyCar
Po zaskakującym, wczorajszym Pole Position Sebastian Bourdais dowiózł pierwszą lokatę do mety. Wyścig został przełożony na godzinę 10:30 czasu kanadyjskiego z powodu obfitych opadów deszczu. Nie przeszkodziło to jednak Francuzowi w zdobyciu zwycięstwa.

Drugą lokatę zajął Helio Castroneves z zespołu Penske, a na trzecim miejscu uplasował się Tony Kanaan z Ganassi. Wyścig obfitował w ciekawe wydarzenia. Już na pierwszym okrążeniu wywieszono czerwoną flagę. Luca Filippi zahaczył o Dallarę Simona Pagenauda, a Takuma Sato wpadł na Josefa Newgardena.
Sebastien BourdaisSebastien Bourdais
Po restarcie Bourdais oddalił się na 6,4 sekundy od Helio Castronevesa, który wygrał pojedynek o drugie miejsce z Ryanem Hunter-Reayem. Na pitspot Bourdais zjechał po 34 okrążeniu. Simon Pagenaud natomiast po 41. Wówczas Bourdais wrócił na czoło stawki i zwyciężył w wyścigu.