Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Jakub Śmiechowski mistrzem BOSS GP Series
Jakub Śmiechowski mistrzem BOSS GP Series

2014-11-05 - G. Filiks     Tagi: Śmiechowski, BOSS GP Series
Polski kierowca wyścigowy Jakub Śmiechowski wygrał tego roku europejskie mistrzostwa jednomiejscowych bolidów BOSS GP Series.

European Big Open Single Seaters Series, jak brzmi pełna nazwa cyklu, to wyścigi rozmaitych bolidów - starych samochodów Formuły 1, IndyCar, Champcar, GP2, A1GP, Indy Lights, Formuły Nippon, Formuły 3000, World Series by Renault i tak dalej... Seria nie jest prestiżowa, ale startuje pod egidą Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) i jej zawody są rozgrywane na popularnych europejskich torach - Hockenheimringu, Mugello, Red Bull Ringu, Monzy, Zandvoort, Brnie, Imoli oraz Paul Ricard.

Śmiechowski został mistrzem BOSS GP Series w sezonie 2014 w klasach Open i Formuła za sterami bolidu GP2, pokonując w walce o tytuł jeżdżącego takim samym autem Gary'ego Hausera z Luksemburga.
Jakub Śmiechowski mistrzem BOSS GP SeriesJakub Śmiechowski mistrzem BOSS GP Series
Nasz 23-letni rodak zdobył tylko jedno pole position i wygrał zaledwie 2 z 16 wyścigów, lecz niemal zawsze dojeżdżał w czołówce - aż 11-krotnie stawał na podium.

Zanim trafił do BOSS GP Series, Śmiechowski próbował sił w różnych odmianach Formuły Renault 2.0, niestety bez sukcesów.

źródło: fot. bossgp.com