Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Janosz zdobył pierwsze punkty w GP3
Janosz zdobył pierwsze punkty w GP3

2015-07-06 - G. Filiks     Tagi: Silverstone, GP3, Wielka Brytania, Janosz, Bosak
Artur Janosz otworzył swoje konto punktowe w serii wyścigowej GP3 podczas eliminacji na torze Silverstone minionego weekendu.Polski kierowca zaczął rywalizację w Wielkiej Brytanii od wywalczenia najlepszego miejsca w kwalifikacjach, wykręcając 12. czas. Mógł wypaść jeszcze lepiej, ponieważ po pierwszym przejeździe zajmował nawet czwartą pozycję, poza tym anulowano mu najlepszy rezultat za opuszczenie toru wszystkimi czterema kołami, co okazało się prawdziwą zmorą zawodników.
Janosz zdobył pierwsze punkty w GP3Janosz zdobył pierwsze punkty w GP3
Przełom nastąpił podczas pierwszych zawodów. Janosz zyskał trzy lokaty i finiszował jako 9., zdobywając tym samym dwa oczka.

Zdopingowany rozpoczął z werwą drugi wyścig, w którym punkty dostaje tylko najlepsza ósemka. Po starcie z dzewiątego pola, od razu zyskał kilka lokat. Niestety, na szóstym zakręcie pierwszego okrążenia zabrakło dla niego miejsca na torze i po wycieczce na pobocze, ostatecznie minął metę dopiero jako 17. - niecałą sekundę za drugim Polakiem startującym w mistrzostwach Aleksandrem Bosakiem.
Bosak w pierwszych zawodach zajął 15. pozycję, co oznacza, że wciąż jest bez punktów.

Janosz dzięki dwóm punktom awansował na 15. lokatę w klasyfikacji generalnej. Bosak plasuje się na 23. miejscu, trzecim od końca.

Prowadzi dalej Luca Ghiotto, choć na Silverstone w ogóle nie stanął na podium. Pierwsze zawody padły łupem Marvina Kirchoffera, który zbliżył się do Włocha na 5 punktów w tabeli łącznej, drugie zwyciężył Kevin Ceccon.
Kolejna runda GP3 za trzy tygodnie na węgierskim Hungaroringu.

źródło: fot. Artur Janosz (Facebook), gp3series.com