Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP3, Abu Zabi: Palou wygrywa, Ocon zdobywa tytuł. Janosz w dziesiątce
GP3

GP3, Abu Zabi: Palou wygrywa, Ocon zdobywa tytuł. Janosz w dziesiątce

2015-11-29 - J. Kruczek     Tagi: Abu Zabi, GP3, Janosz, Bosak
Niedzielny wyścig serii GP3 w Abu Zabi zakończył się triumfem Alexa Palou. Zawodnik zespołu Campos wygrał swój pierwszy wyścig w serii. Jednak znacznie większe powody do radości miał Esteban Ocon, który w Abu Zabi może świętować mistrzostwo serii.

Esteban Ocon jest już szóstym mistrzem serii GP3 i pierwszym, który w sezonie wygrał tylko jeden wyścig. Mimo to jego równa i szybka jazda pozwoliła mu zebrać wystarczający dorobek punktowy. reprezentant ART był dziś trzeci tuż za Antonio Fuoco z Carlin.
GP3GP3
Luca Ghiotto przeciął linię mety na czwartym miejscu. W efekcie przegrał tytuł mistrzowski o zaledwie osiem punktów. Ten sezon był wyjątkowy dla polskich kibiców. W serii GP3 mogliśmy kibicować aż dwóm zawodnikom legitymującym się polską licencją.

Artur Janosz na torze Yas Marina popisał się dziewiątym miejscem. Polakowi udało się wyprzedzić jednego rywala po czym pewnie utrzymywał swoją pozycję. W przekroju całego sezonu Artur był 14. Aleksander Bosak jechał dziś znacznie wolniej i dotarł do mety na 23 miejscu choć przez chwilę był 19. Ostatecznie swój pierwszy sezon zakończył na 20 lokacie.