Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Jose Maria Lopez - najpierw mistrzostwo WTCC, teraz start w Race of Champions
Jose Maria Lopez - najpierw mistrzostwo WTCC, teraz start w Race of Champions

2014-10-29 - G. Filiks     Tagi: WTCC, Race of Champions, Wyścig Mistrzów, Lopez
Jose Maria Lopez, który został niedawno nowym mistrzem serii WTCC, wystartuje na koniec roku w prestiżowym Wyścigu Mistrzów.Argentyńczyk w drodze po niespodziewany tytuł czempiona WTCC pokonał dominatora tej serii Yvana Mullera oraz legendę rajdów Sebastiena Loeba, jak on jeżdżącymi bezkonkurencyjnym Citroenem C-Elysee. W Race of Champions, które odbędzie się w dniach 13-14 grudnia na Barbadosie, Lopez stanie do walki m. in. z Romainem Grosjeanem (Formuła 1, zwycięzca ostatniej edycji zawodów), Kurtem Buschem (były mistrz NASCAR Sprint Cup), Tomem Kristensenem (rekordzista 24-godzinnego wyścigu Le Mans), czy Petterem Solbergiem (były mistrz WRC oraz świeżo upieczony najlepszy rallycrossowiec globu).

„To dla mnie niesamowity rok i zaproszenie na Race of Champions idealnie go wieńczy". - mówił Lopez. „Na początku sezonu nie nastawiałem się zbytnio na zdobycie mistrzostwa w WTCC, ale zacząłem myśleć o nim na poważnie, gdy zwyciężyłem domowe wyścigi w Argentynie. „To także zwiększyło presję, więc świetnie, że mi się udało. W przeszłości już wygrywałem tytuły w innych seriach, lecz zostanie mistrzem świata jest wyjątkowym uczuciem.

„Teraz pościgam się z innymi mistrzami na Barbadosie. Nie mam złudzeń, że konkurencja będzie wymagająca, ale spędziłem ten rok na walce z takimi kierowcami jak Sebastien i Yvan, więc dam z siebie wszystko i kto wie, jak wysoko zajdę".

Warto dodać, że Lopez dwanaście lat temu pokonał naszego Roberta Kubicę w potyczce o mistrzostwo Włoskiej Formuły Renault 2.0.
Lista uczestników Race of Champions 2014 wciąż jest otwarta. Na razie prezentuje się następująco: