Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Karkosik zdobył trzecie podium w MRF Challenge
Karkosik zdobył trzecie podium w MRF Challenge

2017-12-15 - G. Filiks     Tagi: MRF Challenge, Karkosik
Alex Karkosik zdobył swoje trzecie podium w indyjskiej serii wyścigowej jednomiejscowych bolidów MRF Challenge.

Polak startował w czwartek i piątek na torze Yas Marina w Abu Zabi, na którym rok temu wywalczył mistrzostwo bliskowschodniej Formuły Gulf. Tym razem miał okazję ścigać się na pełnej konfiguracji obiektu - i przy sztucznym oświetleniu.
Karkosik zdobył trzecie podium w MRF ChallengeKarkosik zdobył trzecie podium w MRF Challenge
Torunianin identycznie jak zeszłego tygodnia w Dubaju zaczął od 3. miejsca w kwalifikacjach. Powtórzył tę pozycję w drugich z czterech rozegranych zawodów.

Z kolei w wyścigu pierwszym i czwartym uplasował się na 5. lokacie.

Najbardziej pechowe były trzecie zawody. Po dobrym starcie 17-latek okupował pozycję wicelidera, ale został wyeliminowany przez rywala.
W klasyfikacji generalnej sezonu 2017/2018 nasz rodak cały czas jest piąty. Na końcu czołowej dziesiątki plasują się dwa nazwiska znane z Formuły 1 - Louis Gachot i Manuel Maldonado. Pierwszy jest synem Bertranda Gachota, drugi kuzynem Pastora Maldonado.

„Świetnie było w dwa kolejne weekendy wystartować w aż ośmiu wyścigach, jak za starych dobrych czasów w kartingu". - mówi Karkosik. „Tor Yas Marina w pełnej, znanej z F1 konfiguracji zrobił na mnie duże wrażenie, szczególnie podczas dwóch wyścigów, które odbywały się po zmroku, przy sztucznym oświetleniu".
„Cieszę się z kolejnego podium, ale mimo wszystko czuję jednak niedosyt. Do pierwszego wyścigu, mając w pamięci minimalny falstart z poprzedniej rundy w Dubaju, wystartowałem zbyt ostrożnie i straciłem za dużo czasu na pierwszym kółku, ale piąte miejsce i tak było dobrym rezultatem. Drugi wyścig potoczył się zgodnie z planem i zakończył na podium. W trzecim jechałem na drugim miejscu, kiedy w zakręcie w tył mojego bolidu uderzył jeden z rywali, eliminując mnie z walki i otrzymując za to karę. W ostatnim wyścigu także straciłem za dużo czasu po starcie i choć później miałem bardzo dobre tempo, liderzy zdążyli już odskoczyć".
„To były dwa pełne emocji i wielu cennych lekcji weekendy. Teraz czas chwilę odpocząć od rywalizacji, spędzić święta z najbliższymi i naładować akumulatory przed pracowitym sezonem 2018. Dziękuję wszystkim polskim kibicom, którzy trzymali za mnie w tym roku kciuki".