Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Kolarski mistrz olimpijski wygrał pierwszy wyścig nowej klasy LMP3
ELMS, 4h Silverstone 2015

Kolarski mistrz olimpijski wygrał pierwszy wyścig nowej klasy LMP3

2015-04-12 - P. Krupka     Tagi: European Le Mans Series, Hoy
Sześciokrotny złoty medalista olimpijski, Szkot Chris Hoy, wygrał w duecie z Charliem Roberstonem inauguracyjny wyścig klasy LMP3 podczas otwarcia sezonu European Le Mans Series na torze Silverstone. W czterogodzinnym wyścigu jako pierwszy pojechał Robertson, potem Hoy w półtorejgodzinnym stincie udanie utrzymał załogę na prowadzeniu, by linię mety przeciął ponownie Robertson. Hoy po zakończeniu bogatej w sukcesy kariery kolarza torowego zaczął ścigać się w wyścigach długodystansowych - po zeszłorocznych startach w brytyjskich wyścigach GT, w tym roku został kierowcą programu rozwojowego Nissana. Celem Szkota jest start w przyszłorocznym wyścigu Le Mans 24h w klasie LMP2.
ELMS, 4h Silverstone 2015ELMS, 4h Silverstone 2015
Załoga pojechałą samochodem Ginetta-Nissan LMP3 zespołu Team LNT. "To model pomiędzy samochodami GT i LMP2, ale było to zupełnie nowe doświadczenie. Trzeba nauczyć się wiary w pakiet aero i siłę docisku. Ja po prostu starałem się zyskiwać jak najwięcej doświadczenia i informacji." - powiedział po wyścigu Hoy.
W klasie LMP2, która jest wiodącą klasą w wyścigach ELMS, wygrał zespół Greaves Motorsport w składzie Gary Hirsch, Bjorn Wirdheim i Jon Lancaster.