Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Janosz dominuje w Lamborghini Super Trofeo Asia
Artur Janosz

Starty Polaków w weekend: Janosz dominuje w Lamborghini Super Trofeo Asia

Artur Janosz minionego weekendu rozpoczął fantastycznie sezon w azjatyckiej edycji pucharu Lamborghini Super Trofeo. Polak zdominował rywalizację na torze Sepang.

Nasz rodak najpierw wygrał swoje kwalifikacje, a później wspólnie z nowym zmiennikiem Andreą Amicim zwyciężył obydwa wyścigi w Malezji. Janosz w zeszłym roku został wicemistrzem Lamborghini Super Trofeo Asia. Teraz wydaje się faworytem do mistrzostwa.

Urbaniak rządzi w Renault Clio Cup Central Europe

Karol Urbaniak okazał się najlepszy podczas pierwszej rundy pucharu Renault Clio Cup Central Europe.

Po trzecim miejscu w kwalifikacjach, były dwukrotny Mistrz Polski Kia Picanto wygrał oba zawody na torze Oschersleben. Razem z nim startowało jeszcze dziewięciu innych Polaków. Drugim naszym najlepszym reprezentantem był Albert Legutko, który dwukrotnie zajął piątą pozycję.

Dwa podia Lukasa w Porsche Carrera Cup Deutschland

Na Oschersleben można było oglądać także Roberta Lukasa i Igora Waliłko, jeżdżących w Porsche Carrera Cup Deutschland.
Lukas dwukrotnie stanął na podium. Najpierw był drugi w kwalifikacjach, potem powtórzył tę pozycję w sobotnim wyścigu, a następnie zajął trzecie miejsce w niedzielę.

Waliłko radził sobie gorzej. Po dziewiątym miejscu w czasówce, pierwszy wyścig zakończył na siódmej lokacie, a w drugim po wizycie na poboczu spadł na osiemnastą pozycję.
Słaby początek Karkosika w Euroformule Open

Alex Karkosik rozczarował podczas pierwszej rundy nowego sezonu Euroformuły Open, rozegranej na portugalskim torze Estoril.

W sobotę po starcie z jedenastego pola nastolatek spadł na 13. miejsce i nie zapunktował.

W niedzielę po uzyskaniu najgorszego czasu ze wszystkich w mokrych kwalifikacjach ruszał z przedostatniej, 15. pozycji. Zdołał przebić się o sześć lokat, ale 9. miejsce i dwa punkty to też wynik pozostawiający wiele do życzenia.Kierowca zespołu RP Motorsport tłumaczył słabe rezultaty problemami technicznymi.

Śmiechowski szósty w ELMS

Jakub Śmiechowski i jego niemiecki zmiennik Martin Hippe zdobyli 6. miejsce w inauguracyjnym wyścigu tegorocznego sezonu European Le Mans Series (ELMS) w klasie LMP3.Kierowcy Ligiera JS P3 polskiego zespołu Inter Europol Competition po czterech godzinach jazdy na francuskim torze Paul Ricard i 118 pokonanych okrążeniach ustąpili o jedno kółko triumfatorom zawodów w swojej kategorii, liczącej 18 załóg.

Ogólnie zajęli 21. pozycję na 45 załóg.

Dreszer poobijany w NASCAR Whelen Euro Series

Pechowe kolizje pozbawiły Macieja Dreszera szans na dobry wynik w pierwszej rundzie europejskiej edycji serii NASCAR.

Rywalizujący w dywizji Elite 2 kierowca Chevroleta SS padł ofiarą stłuczek podczas obu wyścigów na hiszpańskim torze Ricardo Tormo pod Walencją.W sobotę po świetnym starcie przebił się z czwartego na drugie miejsce, ale później został dwukrotnie uderzony i ostatecznie zajął tylko 10. pozycję.

W niedzielę Polaka już na pierwszym zakręcie uderzyło obracające się auto. Uszkodzony w zdarzeniu tylny most zmusił do wycofania się z zawodów.

Wygrana Lewandowskiego w International GT Open

Andrzej Lewandowski zwyciężył na Estoril niedzielny wyścig podczas otwarcia sezonu International GT Open.

Polak startujący Lamborghini Huracanem GT3 i jego brazyliski zmiennik Giulio Borlenghi byli najlepsi w klasie Am. Ogólnie zajęli 14. miejsce.

Dzień wcześniej uplasowali się na 4. pozycji w swojej kategorii i 17. ogólnie.