Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Karkosik drugi w Euroformule Open
Alex Karkosik
Minionego weekendu trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz oraz Łukasz Pieniążek startowali w WRC-2 podczas Rajdu Włoch (Sardynii). Za kierownicę wsiadł również m. in. Alex Karkosik. I wywalczył swój najlepszy wynik w Euroformule Open.

Polak ścigał się na słynnym torze Spa-Francorchamps. Sobotnie zawody okazały się nieudane. Startując z piątego pola, w trakcie pierwszego okrążenia wypadł na pobocze, wracając z niego spowodował kolizję i odpadł. Dodatkowo dostał karę cofnięcia na starcie drugiego wyścigu. W niedzielę był drugi w kwalifikacjach, ale kara oznaczała, że musiał ruszać znowu z piątej pozycji. Mimo tego i tak zajął 2. miejsce na mecie.

W klasyfikacji generalnej sezonu nasz rodak przesunął się na 7. lokatę.

Wygrana Lewandowskiego w International GT Open

Kibice piłki nożnej czekają na gole Roberta Lewandowskiego na mundialu. Fani wyścigów też mogą cieszyć się z sukcesów Lewandowskiego - Andrzeja.

48-latek tak jak Karkosik startował na Spa - i zwyciężył wspólnie z Brazylijczykiem Giulio Borlenghim sobotnie zawody International GT Open w klasie AM. W niedzielę załoga Lamborghini Huracana GT3 zajęła 2. miejsce.

W tabeli łącznej sezonu Lewandowski i Borlenghi awansowali na prowadzenie.

Błażusiak daleko w World Enduro Super Series

Tadeusz Błażusiak uzyskał swój najgorszy wynik w World Enduro Super Series.
Popularny "Taddy" był dopiero 20. we francuskich zawodach klasycznego enduro - Trefle Lozerien.

Mimo odległej pozycji, w generalce reprezentant KTM awansował z 6. na 5. miejsce.

Urbaniak traci prowadzenie w Clio Cup Central Europe

Karol Urbaniak pożegnał się z pozycją lidera klasyfikacji generalnej pucharu Clio Cup Central Europe.

Po dwóch zwycięstwach na inaugurację sezonu, były dwukrotny mistrz Kia Lotos Race (teraz Kia Platinum Cup) wypadł dużo słabiej minionego weekendu na austriackiej pętli Red Bull Ring. W pierwszym wyścigu zajął 5. miejsce. W drugim po starcie z pole position początkowo prowadził. Potem zawody przerwano ze względu na opady deszczu. Gdy je wznowiono, miał kolizję, spadł na odległą pozycję, aż ostatecznie się wycofał.Za to zobaczyliśmy na podium Pawła Wysmyka, który zajął 3. lokatę.

W zmaganiach uczestniczyło łącznie dziewięciu Polaków.

W tabeli łącznej sezonu Urbaniak spadł na 2. miejce.

Polacy z brązem w Speedway of Nations

Polscy żużlowcy zajęli 3. miejsce w turnieju Speedway of Nations, który zastąpił Drużynowy Puchar Świata.

Każdy kraj wystawiał dwóch zawodników. Biało-czerwone barwy reprezentowali indywidualny wicemistrz świata Patryk Dudek i Maciej Janowski.

W trakcie dwudniowego finału we Wrocławiu radziliśmy sobie ze zmiennym szczęściem. Po fatalnym piątku Polska widniała dopiero na szóstej pozycji. Na szczęście w sobotę wyniki naszej dwójki uległy poprawie.Niestety, w barażu przegraliśmy z Rosjanami: Emilem Sajfutdinowem i Artiomem Łagutą. Zawinił Dudek. Ruszył się przed startem, a jako że było to jego drugie przewinienie w imprezie, został wykluczony.

Bieg padł łupem Janowskiego, ale kontrowersyjny regulamin mówił, że w przypadku remisu zwycięzcą jest drużyna, której zawodnicy zajęli pozycje 2-3.

Dreszerowi odfrunęło pół auta

Maciej Dreszer ma w tym sezonie wielkiego pecha. Nie inaczej było podczas eliminacji europejskiej edycji NASCAR na brytyjskim torze Brands Hatch.

W drugim wyścigu klasy Elite 2 Polak walczył o czwarte miejsce, aż... z jego Chevroleta SS odpadł duży fragment karoserii. Przy okazji wyrwały się kable odpowiedzialne za zapłon. Tym samym auto odmówiło posłuszeństwa.„Mechanicy „odratowali” auto po wcześniejszym wyścigu w wykonaniu mojego kolegi z zespołu. Coś jednak nie było w porządku. Karoseria nie wytrzymała przeciążeń, oporu powietrza i odfrunęło pół auta :) Nie wiem czy się śmiać, czy płakać..." - napisał Dreszer na Facebooku.

„Marzenia o podium w klasyfikacji generalnej też odfrunęły". - dodał.

W pierwszych zawodach po starcie z dziesiątej pozycji 22-latek przesunął się na siódmą.

Spory spadek Lukasa w Porsche Carrera Cup Deutschland

Robert Lukas stracił pozycję wicelidera niemieckiego pucharu Porsche Carrery.

Startując na Red Bull Ringu, Polak zajął 7. miejsce w pierwszym wyścigu, zaś w drugim wycofał się po kolizji.Teraz jest tylko 6. w generalce.

Drugi kierowca znad Wisły Igor Waliłko nie ukończył pierwszych zawodów... bo zderzył się z Lukasem. Natomiast w drugich zajął dobrą jak na siebie 5. pozycję.

Polacy w motocyklowych mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych

Dwa Polskie zespoły wzięły udział w przedostatniej rundzie motocyklowych mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych - 8-godzinnych zawodach na niemieckim torze Oschersleben.

Ekipa LRP Poland zajęła 17. miejsce ogólnie i 11. w klasyfikacji EWC. Wystawione przez nią BMW S1000RR dosiadł menedżer teamu Bartłomiej Lewandowski oraz dwóch obcokrajowców, Niemiec Arnaud Friedrich i Słowak Jaro Cerny. Razem pokonali 296 okrążeń, o 16 mniej niż zwycięzcy.
LRP PolandWójcik Racing Team
Tymczasem motocykliści Wójcik Racing Team - Paweł i Marek Szkopkowie oraz Paweł Górka - po wielu przygodach finiszowali na ostatniej, 27. pozycji (13. w EWC).