Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Janowski zwyciężył żużlowe GP Szwecji
Żużlowe GP Szwecji

Starty Polaków w weekend: Janowski zwyciężył żużlowe GP Szwecji

Maciej Janowski wygrał w miniony weekend Grand Prix Szwecji, czwarty tegoroczny turniej indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu.

Polacy powetowali sobie nieudany występ tydzień wcześniej w Danii. Janowski był prawie perfekcyjny. Nie zajął pierwszego miejsca tylko w jednym biegu (pierwszym, który ukończył na ostatniej pozycji).

W finale wziął udział jeszcze jeden zawodnik znad Wisły - Bartosz Zmarzlik. I zdobył najniższy stopień podium. Gorzej poszło Patrykowi Dudkowi oraz Przemysławowi Pawlickiemu. Obydwaj odpadli po fazie zasadniczej.

W tabeli łącznej sezonu Janowski awansował na 4. miejsce. Jego strata do Woffindena to 18 punktów.

Lukas wygrywa 24-godzinny wyścig w Portugalii w swojej klasie

Robert Lukas zwyciężył 24-godzinne zawody na portugalskim torze Algarve w klasie 991.

Bielszczanin triumfował za kierownicą Porsche 991 GT3 Cup, które dzielił z trzema Niemcami. Jego zmiennikami byli Patrick Eisemann, Stefan Oschmann i Chris Bauer. W klasyfikacji ogólnej wyścigu zajęli 8. miejsce, tracąc 33 okrążenia do zwycięzców dosiadających Ferrari 488 GT3.

Zawody były eliminacją cyklu 24H Series.

Karkosik nie wykorzystał swojej szybkości w Euformule Open

Alex Karkosik znów pokazał w Euroformule Open, że potrafi być szybki, jednak nie przekuł tego w sukces.
Niespełna 18-letni Polak uzyskał najlepszy czas w pierwszym treningu na węgierskim torze Hungaroring, lecz później było już gorzej.

Kwalifikacje do sobotniego wyścigu, rozegrane w loteryjnych, zmiennych warunkach pogodowych, zakończył na 5. miejscu. W samych zawodach szybko awansował o jedno oczko, ale na drugim okrążeniu miał wypadek i nie osiągnął mety.W niedzielę był już tylko 10. w czasówce. W wyścigu przesunął się na 6. lokatę.

W klasyfikacji łącznej sezonu Karkosik nadal jest 7.

Powrót Lisowskiego

Mateusz Lisowski wrócił po blisko czterech latach do wyścigów, występując w załodze z Marcinem Jedlińskim na Hungaroringu w zawodach serii International GT Open.

Panowie startowali Audi R8 LMS. W sobotę zajęli 13. miejsce ogólnie i 8. w klasie Pro-Am. W niedzielę był progres, w postaci 9. pozycji w tabeli łącznej i 4. w Pro-Am.W zmaganiach uczestniczyli jeszcze Andrzej Lewandowski, który ścigał się Lamborghini Huracanem GT3 w duecie z Brazylijczykiem Giulio Borlenghim, oraz Stanisław Jedliński (Audi R8 LMS).

Lewandowski w niedzielę zwyciężył w klasie AM. Ogólnie był 17.

Kaminiarz ósmy i dziewiąty w Mistrzostwach Hiszpanii F4

Filip Kaminiarz zdobył kolejne punkty w Mistrzostwach Hiszpanii F4.

16-latek tak jak Lukas ścigał się na Algarve. W pierwszych zawodach zajął 9. miejsce. Drugich nie ukończył na skutek kolizji z rywalem tuż po starcie. W trzecich uplasował się na 8. pozycji.