Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Zwycięstwo Urbaniaka w Renault Clio Cup Central Europe
Karol Urbaniak w Renault Clio Cup Central Europe

Minionego weekendu Kuba Przygoński wygrał polską rundę samochodowego Pucharu Świata w rajdach terenowych, zaś Krzysztof Hołowczyc zajął w niej drugie miejsce (więcej info). Pora sprawdzić, jak radzili sobie zawodnicy znad Wisły w wyścigach. Zaczynamy od Karola Urbaniaka, który odniósł trzecie w tym roku zwycięstwo w naszpikowanym polskimi kierowcami Renault Clio Cup Central Europe. Były dwukrotny mistrz Kia Lotos Race (obecnie Kia Platinum Cup) wygrał sobotnie, deszczowe zawody na torze Autodrom Most w Czechach.

Co więcej, mogliśmy cieszyć się z polskiego dubletu, ponieważ na 2. miejscu sklasyfikowano Alberta Legutko.
Albert Legutko w Renault Clio Cup Central EuropeBartłomiej Mirecki w Renault Clio Cup Central Europe
W niedzielę znowu dwóch naszych rodaków stanęło na podium. Tym razem byli to Legutko i debiutujący w cyklu Bartłomiej Mirecki (który jak Urbaniak może pochwalić się dwoma wygranymi sezonami w polskim pucharze Kii Picanto). Niemniej jednak ani jeden ani drugi nie triumfował.

W klasyfikacji generalnej sezonu Urbaniak jest trzeci. Na piątej pozycji widnieje Legutko, a na ósmej Adam Rzepecki.
Karkosik próbował zdobyć podium w Euroformule Open, ale nie zdołał

Alex Karkosik wrócił z przerwy wakacyjnej na kolejne zmagania w Euroformule Open. 18-latek wystartował na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Pierwszy wyścig Polak zaczął i ukończył na 4. pozycji. Próbował przedrzeć się na podium, ale nie dał rady.W drugim zajął niestety tylko 9. lokatę.

W tabeli łącznej nasz rodak awansował na 6. miejsce. Wyżej raczej już się nie znajdzie, ponieważ czołowa piątka ma zdecydowanie więcej punktów.

Perfekcyjny występ Lewandowskiego w International GT Open

Na Silverstone w akcji można było oglądać też Andrzeja Lewandowskiego, który zdominował rundę International GT Open w klasie AM.49-latek jeżdżący Lamborghini Huracanem GT3 najpierw wygrał swoje kwalifikacje, a potem wspólnie z brazylijskim zmiennikiem Giulio Borlenghim zwyciężył oba wyścigi. W niedzielę przejął prowadzenie na ostatnim okrążeniu.

Lewandowski i jego kolega przewodzą punktacji.

Rdest przechytrzyła rywali w GT4 European Series
Gosia Rdest i jej szwajcarski zmiennik Cedric Freiburghaus wygrali niedzielny wyścig GT4 European Series na węgierskiej pętli Hungaroring w klasie Pro-Am.

Polka ograła konkurencję doborem opon. Mimo mokrej nawierzchni wystartowała swoim Audi R8 LMS GT4 na slickach i opłaciło jej się to, bo z czasem warunki uległy poprawie.Dzień wcześniej niestety musiała zadowolić się 12. miejscem.

Obydwa zawody przerwała czerwona flaga. W sobotę pokazano ją z powody ulewy, w niedzielę ze względu na wypadek.

Śmiechowski prowadził, ale zepsuł mu się samochód

Jakub Śmiechowski jechał po wygraną w sześciogodzinnym wyścigu V de V Endurance Series na hiszpańskim torze Navarra.

Niestety, w czwartej godzinie zawodów prowadzony przez niego Ligier JS P3 polskiego zespołu Inter Europol Competition uległ awarii. W prototypie zepsuło się sprzęgło.Auta nie zdołano naprawić.

Waliłko bez błysku w Porsche Supercup

Igor Waliłko zaliczył słaby występ w Porsche Supercup na torze Monza.

Debiutując w nowym zespole, 20-latek zajął dopiero 14. miejsce.

O kiepskim wyniku zdecydowały w sporej mierze nieudane kwalifikacje. Polak miał w nich problemy z hamulcami i zdobył dopiero dziewiętnaste pole startowe.Łaszkiewicz w Skoda Octavia Cup

Maciej Łaszkiewicz wystartował na Autodrom Most w zawodach Skoda Octavia Cup.

Polak dalej jeździł na końcu stawki. W kwalifikacjach zajął 12. miejsce, w pierwszym wyścigu uplasował się na 11. pozycji, a w drugim był 10.