Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Kubica nie ukończył 6h di Roma, podium Janosza
Kubica nie ukończył 6h di Roma, podium Janosza

2016-11-13 - G. Filiks     Tagi: Janosz, Vallelunga, Wyścigi długodystansowe, Kubica
Robert Kubica przez awarię samochodu spowodowaną wypadkiem jednego ze swoich zmienników nie osiągnął mety 6-godzinnego wyścigu na torze Vallelunga. Więcej szczęścia miał za to drugi z Polaków - Artur Janosz, który stanął na podium.

Kubica zasiadający za sterami Renault R.S. 01 rozpoczynał 6h di Roma z trzeciej pozycji zamiast czwartej, w wyniku pożaru najszybszego w kwalifikacjach Wolfa GB08 zeszłorocznych triumfatorów zawodów. Były gwiazdor Formuły 1 przez półtorej godziny utrzymywał się w czołowej trójce, mimo karnego przejazdu przez aleję serwisową. Wyrównywano w ten sposób szanse, ponieważ sędziowie uznali po czasówce, że samochód naszego rodaka jest zbyt szybki - i należą mu się nawet dwie kary "drive-through".

Niestety, gdy auto Kubicy przejęli jego włoscy zmiennicy, wszystko się posypało.

Najpierw Davide Roda miał kolizję z dublowanym BMW - podobno niezawinioną.

Tak czy inaczej, skrzywiło się prawe przednie koło Renault. Naprawa potrwała ponad pół godziny.

Później trzeci kierowca załogi Matteo Bobbi zdołał wrócić do pierwszej dziesiątki, ale w końcu uderzył w Lamborghini Huracan GT3 - i uszkodził lewe przednie koło swojego pojazdu.

Po tym incydencie w samochodzie doszło do awarii hamulców, kiedy prowadził je Roda. Zespół Oregon postanowił wycofać auto z rywalizacji.

Kubica stwierdził, że gdyby nie przygody kolegów, mogliby finiszować na drugiej lokacie, bezpośrednio za wyraźnie najszybszym Ligierem JS P3.

Janosz wywalczył trzecie miejsce, dosiadając Huracana GT3 razem z Nathanaelem Berthonem i Nicolą de Marco. Reprezentanci ekipy Lazarus zyskali cztery lokaty względem swojej pozycji startowej.
Kubica nie ukończył 6h di Roma, podium JanoszaKubica nie ukończył 6h di Roma, podium Janosza