Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Kubica na podium w 24-godzinnym wyścigu
Robert Kubica

2016-11-28 - .     Tagi: TCR, Janosz, Kubica, GP3, Wyścigi długodystansowe, Adria, Rdest
Robert Kubica minionego weekendu zaliczył kolejny treningowy start w wyścigu samochodowym, biorąc udział w 24-godzinnych zawodach na włoskim torze Adria.

Były gwiazdor Formuły 1 tworzył załogę aż z ośmioma innymi kierowcami. Jednym ze zmienników Polaka był motocyklowy mistrz świata w klasie 500cc z 1981 roku Marco Lucchinelli. W wyścigu uczestniczyło trzynaście Seatów Ibiza SC Trophy. Kubica i jego partnerzy wywalczyli najniższy stopień podium.

Janosz na 20. miejscu w GP3

Artur Janosz zakończył fatalny sezon w serii GP3. W klasyfikacji generalnej zajął dopiero 20. miejsce, plasując się sześć pozycji niżej niż rok temu. Wtedy zgromadził 20 punktów, teraz tylko 3.

Podczas finałowej rundy na torze Yas Marina w Abu Zabi nasz rodak nie zapunktował. Janosz zaczął od najlepszego wyniku w sezonie w kwalifikacjach - uplasował się w nich na 12. lokacie. Niestety, nie ukończył pierwszego wyścigu. Odpadł na trzecim okrążeniu po tym, jak zespołowy partner Giuliano Alesi (syn znanego kierowcy F1 sprzed lat Jeana Alesiego) swoim przednim skrzydłem przebił mu tylną lewą oponę. Będąc na kapciu, Artur stracił kontrolę nad bolidem i uderzył w bandę.
W drugich zawodach po starcie z ostatniego, 22. pola Janosz zajął 19. miejsce. Na mecie mówił, że po sobotnim wypadku bolid ciężko mu się prowadził.

23-latek jednocześnie zdradził, że skłania się ku przesiadce do samochodu GT na następny sezon. Dodatkowo zapowiedział pojawienie się jeszcze w akcji w tym roku.

Rdest na podium w TCR Portugal

Gosia Rdest stanęła na podium podczas gościnnego występu w TCR Portugal, czyli portugalskiej krajowej serii wyścigów samochodów turystycznych, której światowym odpowiednikiem jest TCR International Series.

Polka zajęła 3. miejsce w jednych zawodach, choć pierwszy raz startowała na torze Estoril, debiutowała za sterami Hondy Civic TCR i jeszcze odczuwała kontuzję kolana.Rdest dzieliła się samochodem z Jurgenem Schmarlem z Austrii. Oboje przejechali osobno dwa 25-minutowe wyścigi.

Gosia ciągle stawiając czoła mokrej nawierzchni, zdobyła podium w swoich pierwszych zawodach. Rozpoczynała je z trzeciego pola. Spadła na szóstą pozycję, ale później odrobiła straty.

W drugim wyścigu musiała zadowolić się ósmą lokatą.