Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Lexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowy
Lexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowy

Lexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowy

Lexus ogłosił swoje tegoroczne plany startów w wyścigach samochodowych. Wystawiać w nich będzie dwie wersje sportowego coupe Lexus RC - RC 200t i RC F - a także nowe flagowe coupe Lexus LC w wyczynowej wersji GT 500.

W słynnym niemieckim wyścigu długodystansowym 24 Hours of Nurburgring, w którym Lexus uczestniczy już od 11 lat, po raz trzeci z rzędu firma wystawi model RC. W imprezie rozgrywanej w dniach 25-28 maja, w klasie SP3T wystartuje Lexus RC 200t z dwulitrowym silnikiem turbodoładowanym. Prowadzić go będą Takuto Iguchi, Takamitsu Matsui, Naoya Gamo i czwarty kierowca, który ma dołączyć do zespołu.  
Lexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowyLexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowy
Do amerykańskich wyścigów serii IMSA WeatherTech Sportscar Championship Lexus wystawia dwa samochody Lexus RC F GT3, które startować będą w klasie GTD w barwach zespołu 3GT Racing. Auto z numerem 14 poprowadzą Scott Pruett i Sage Karam, a z numerem 15 - Jack Hawksworth i Robert Alon.  
Lexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowyLexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowy
W zaliczanych do najważniejszych i najbardziej emocjonujących w Japonii wyścigach serii Super GT zadebiutuje nowe flagowe coupe Lexus LC. Firma przygotowała sześć samochodów LC GT 500 z nadwoziami z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym, dostosowanych do wprowadzonych w tym sezonie zmodyfikowanych przepisów dla klasy GT500. Zamiast wolnossącego, pięciolitrowego silnika V8, który napędza seryjnego Lexusa LC 500, zastosowano w nich turbodoładowaną, czterocylindrową jednostkę rzędową o pojemności skokowej 2000 cm³ z bezpośrednim wtryskiem paliwa, a dziesięciobiegową przekładnię automatyczną zastąpiono sześciostopniową sekwencyjną skrzynią biegów.  
Zespoły startujące Lexusami LC GT 500 to Sard (Heikki Kovalainen i Kohei Hirate), LeMans Wako’s (Kazuya Oshima i Andrea Caldarelli), WedsSport Bandoh (Yuhi Sekiguchi i Yuji Kunimoto), au Tom’s (Kazuki Nakajima i James Rossiter), KeePer Tom’s (Ryo Hirakawa i Nick Cassidy) oraz Zent Cerumo (Yuji Tachikawa i Hiroaki Ishiura).
Lexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowyLexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowy
W wyścigach Super GT w klasie GT300 startować też będą dwa Lexusy RC F GT300 zespołu LM corsa z załogami w składzie Yuichi Nakayama i Sho Tsuboi (JMS P.MU LM corsa) oraz Akira Iida i Hiroki Yoshimoto (SYNTIUM LM corsa). 

Sportowe coupe Lexus RC F wyposażone jest w nowatorski, pięciolitrowy silnik V8 o zmiennym cyklu pracy - najmocniejszą taką jednostkę stworzoną do tej pory przez Lexusa. Silnik ten przy małych obciążeniach pracuje w oszczędnym cyklu Atkinsona, a po dociśnięciu pedału przyspieszenia - w cyklu Otto, pozwalającym uzyskać moc do 477 KM. Ośmiobiegowa, szybka sportowa automatyczna skrzynia biegów z bezpośrednią zmianą przełożeń (Sport Direct Shift) przenosi napęd na tylną oś za pośrednictwem aktywnego mechanizmu różnicowego TVD (Torque Vectoring Differential). Wykorzystując dwa sterowane elektrycznie wielotarczowe sprzęgła, podczas pokonywania zakrętów TVD inteligentnie rozdziela moment obrotowy między koło wewnętrzne i zewnętrzne, zapewniając znakomitą stabilność przy dużych prędkościach. Seryjny RC F przyśpiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy i może osiągnąć prędkość 270 km/h. 
Lexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowyLexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowy
Możliwości RC F można było w ubiegłym roku zobaczyć w Polsce na zorganizowanej na Torze Poznań imprezie Lexus Driving Emotions 2016, podczas której takimi autami ścigali się reprezentantka Polski w rajdach cross country Klaudia Podkalicka i Ben Collins, swego czasu testujący auta jako Stig w programie Top Gear.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lexus ogłasza plany na nowy sezon wyścigowy

Newsletter
Galerie zdjęć