Motorsport  »  Aktualności  »  MPRC: Rozstrzygnięto tytuły
MPRC: Rozstrzygnięto tytuły

MPRC: Rozstrzygnięto tytuły

2010-10-12 - M. Zabolski     Tagi: Rallycross, Mistrzostwa Polski, Nordring
Bez niespodzianek zakończyła się ostatnia runda mistrzostw Polski w rallycrossie. W najbardziej prestiżowej Dywizji 1, mistrzem został Austriak, Alois Höller. Kierowca Forda Focusa na swoim, krajowym torze Nordring zajął 4. miejsce, ale wystarczyło to do utrzymania pewnej przewagi nad rywalami.
  
Zawody wygrał Czech, Marek Zeman, który tym samym zdobył mistrzowską szarfę w swoim kraju. Rallycrossowy debiutant z Węgier, Tamás Kárai (Skoda Fabia) - dotarł na 3. stopniu podium ustępując jeszcze Czechowi, Pavlovi Koutný’emu w Subaru Imprezie STi.
W zdominowanej przez Czechów Dywizji 1A, końcowy triumf zapewnił sobie Stanislav Šusta w Skodzie Fabii, zajmując 2. miejsce. Najszybszy okazał się Petr Bilek (także w Skodzie), zdobywając wicemistrzostwo, a spychając na najniższy stopień podium Jaroslava Kalný’ego (Peugeot 206).
Łukasz Zoll udowodnił, że tytuł w Dywizji 2 wywalczył zasłużenie. Kierowca BMW E87 w austriackim Fuglau, w pokonanym polu zostawił Czecha, Christiana Kopetzky’ego (Peugeot 306) i Andrzeja Grigorjewa (Seat Ibiza).
Zgodnie z oczekiwaniami, w Dywizji 4 na pierwszym miejscu dojechał Roman Častoral w Oplu Astrze. Czech już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo Polski. Tym razem w bezpośredniej rywalizacji nie dał szans Węgrowi, Tomášowi Hurtowi. Kierowca Citroena C2 zajmując drugie miejsce, wywalczył też wicemistrzostwo.
Faworyt zwyciężył także w Klasie Narodowej. Krzysztof Skorupski zostawił za sobą Piotra Naszkowskiego, Jacka Chojnackiego oraz Piotra Kempę (wszyscy Fiat Seicento).

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
SnowRunner - zwiastun symulatora


źródło: fot. zollracing.pl

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

MPRC: Rozstrzygnięto tytuły

Newsletter
Galerie zdjęć