Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  MPRC: finał na żywo u nas
Rallycross: Mistrzostwa Polski na finiszu

MPRC: finał na żywo u nas

2010-10-09 - M. Zabolski     Tagi: Rallycross, Mistrzostwa Polski, Nordring
Dziś i jutro zostanie rozegrana ostatnia runda Mistrzostw Polski w Rallycrossie. Impreza na austriackim torze Nordring to zarazem finał tegorocznego Pucharu Europy Strefy Centralnej. Dzięki temu na starcie ma pojawić się blisko 80 kierowców. Decydujący weekend w polskim rallycrossie możecie obejrzeć na żywo w odtwarzaczu poniżej.
   


Podczas weekendu transmisja węgierskiej telewizji internetowej odbędzie się nie tylko z wyścigu, ale również z kwalifikacji oraz treningu. Harmonogram zawodów przedstawiamy poniżej:

Sobota:
13:00 - trening
16:00 - 1-szy bieg kwalifikacyjny

Niedziela:
09:15 - 2-gi bieg kwalifikacyjny, zaraz początek 3-ciego
13:00 - kontynuacja 3-ciego biegu kwalifikacyjnego
15:00 - finały

W najszybszej Dywizji 1, szansę na Mistrzostwo Polski mają tylko dwaj zagraniczni kierowcy - Austriak, Alois Höller (Ford Focus T16) oraz Czech, Otakar Výborný (Mitsubishi Lancer). Najwyżej sklasyfikowany Polak, Marcin Wicik jest czwarty, ale w ten weekend nie wystartuje.

W Dywizji 1A Polaków także nie będzie na czołowych miejscach. Jednak to tutaj rywalizacja będzie najbardziej zacięta, ponieważ różnice punktowe między kierowcami są bardzo małe. Lider z Czech, Stanislav Šusta (Skoda Fabia) ma tylko pół punktu przewagi nad swoim rodakiem, Jaroslavem Kalným (Peugeot 206).

Najmniej licznie obsadzona Dywizja 2 mistrza już ma, którym został Łukasz Zoll startujący BMW 112. O wicemistrzostwo w tylnonapędowej kategorii walczą jeszcze Andrzej Grigorjew w Seacie Ibizie z Piotrem Drożdżyńskim, dysponującym BMW E36.

Dywizję czwartą zdominował w tym sezonie Czech, Roman Častoral w Oplu Astrze. Rywalizacja toczy się jedynie o drugie miesjce. Podobnie jak w Dywizji 1, jest to pojedynek czesko-austriacki, w którym na razie prowadzi Tomáš Hurt (Citroen C2) przed Svenem Försterem (Volkswagen Golf II). Z naszych rodaków pojedzie jedynie Witold Starobrat w 3-litrowym BMW E36, mając jeszcze szanse na czwarte miejsce na koniec sezonu.

W Klasie Narodowej, która zrzesza kierwoców Fiatów Seicento (choć na poprzednio rozegranej rundzie dopuszczono także Cinquecento) - o zwycięstwo najłatwiej powinien mieć Krzysztof Skorupski. Jego przewaga powinna wystarczyć do pokonania będących najbliżej, Piotrów Kempy i Naszkowskiego.


Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
SnowRunner - zwiastun symulatora


źródło: foto: Wikipedia

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

MPRC: finał na żywo u nas

Galerie zdjęć
Newsletter