Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MŚ Freestyle Motocross znowu zachwyciły Kraków - relacja
MŚ Freestyle Motocross w Krakowie

MŚ Freestyle Motocross znowu zachwyciły Kraków - relacja

2018-03-26 - .     Tagi: Kraków, Freestyle Motocross, FMX
"Cóż to był za wieczór!" tak chyba najlepiej można podsumować to, co wydarzyło się w sobotę 24 marca w stolicy Małopolski. Światowa czołówka Freestyle Motocrossu ponownie zachwyciła swoimi niesamowitymi trickami publiczność zgromadzoną w krakowskiej TAURON Arenie. Mocny akcent wnieśli reprezentanci Polski, którzy wygrali w dwóch z czterech konkurencji.
Kolejna odsłona Diverse NIGHT of the JUMPs, czyli mistrzostw świata Freestyle Motocrossu przeszła właśnie do historii. Rywalizacja od samego początku była niezwykle zacięta i trudno było wskazać pretendenta do zajęcia najwyższego stopnia na podium. Już podczas kwalifikacji widzowie mogli zobaczyć całą gamę spektakularnych ewolucji. W pierwszej części zawodów najbardziej zacięty pojedynek stoczyli: czterokrotny mistrz świata, reprezentujący Hiszpanię, Maikel Melero oraz młody i utalentowany Luc Ackermann z Niemiec. Ostatecznie Luc musiał uznać wyższość Melero, który awansował do kolejnej rundy z najlepszym wynikiem. W finale znaleźli się także Petr Pilat i Libor Podmol z Czech oraz Rob Adelberg i Pat Bowden z Australii. Zaskoczeniem mogły być słabe występy dwóch Francuzów. David Rinaldo i Remi Bizouard, obaj zmagający się z silnym przeziębieniem, nie ustrzegli się pustych skoków i musieli pogodzić ze zakończeniem rywalizacji na etapie kwalifikacji.
MŚ Freestyle Motocross w KrakowieMŚ Freestyle Motocross w Krakowie
Pomimo braku obecności Polaków w finale, w TAURON Arenie Kraków nie zabrakło powodów do radości dla wszystkich, którzy trzymali kciuki za naszych riderów. Wszystko za sprawą Marcina Łukaszczyka, który zwyciężył w rywalizacji Best Whip, a tym samym zgarnął trofeum dla najbardziej stylowego zawodnika. W ostatnim starciu popularny "Szuki" pokonał Pata Bowdena, który ostatnio dominował w tej konkurencji - gratulujemy!
MŚ Freestyle Motocross w KrakowieMŚ Freestyle Motocross w Krakowie
Chwilę później serca widzów skradli najmłodsi adepci motorsportu, startujący w Kids Race. Dzieciaki trzymały gaz do samego końca i nikt nie zamierzał odpuszczać. Agencja SPORTAINMENT, wyłączny polski promotor Diverse NIGHT of the JUMPs, zawsze ceni i wspiera obecność młodych i zdolnych motocrossowców, nie inaczej było tym razem.
Po krótkiej przerwie zawodnicy zmierzyli się w Maxxis Highest Air. Konkurs skoków wzwyż na motocyklu wygrał Niemiec Kai Haase z wynikiem 8,5 metra. Drugie miejsce, pokonując poprzeczkę zawieszoną pół metra niżej, zdobył Brice Izzo.

Następnie swoje umiejętności zaprezentowali specjaliści od MTB, biorący udział w Pucharze Świata FMB World Tour. Po dwóch seriach efektownych przejazdów na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Godziek, który w drugiej próbie wylądował Twistera, czyli potrójną rotację, będącą połączeniem corka i frontflipa. To osiągnięcie jest tym większe, że poza Dawidem tylko dwóch zawodników na świecie wykonuje tę arcytrudną kombinację. Podium uzupełnili Marcin Rot i Bernd Winkler z Austrii.
MŚ Freestyle Motocross w KrakowieMŚ Freestyle Motocross w Krakowie
Po rowerzystach przyszedł czas na najważniejsze side show wieczoru, czyli jedyny w swoim rodzaju pokaz trików na skuterze śnieżnym. Jason Cesco udowodnił, że nawet na ważącej ponad 200 kilogramów maszynie da się złamać powszechnie panujące prawa grawitacji. Szalony Włoch zakończył swój występ ogromnym Backflipem bez trzymania kierownicy, a publiczność dosłownie odleciała.
MŚ Freestyle Motocross w KrakowieMŚ Freestyle Motocross w Krakowie
To jednak było dopiero preludium do widowiska, które zgotowali finaliści FMX. Sześciu świetnych riderów stworzyło niezapomniane, pełne energii show, wypełnione po brzegi trikami z najwyższej światowej półki. Nie zabrakło body variali, 540-tek, Egg Rolli i wszelkich możliwych kombinacji z Backflipami. Finał ponownie był prawdziwym starciem tytanów. Po wygranej w Berlinie, zwycięską passę chciał kontynuować Luc Ackermann. Niemiec postawił wszystko na jedną kartę, a jego przejazd był bezbłędny. Tym razem jednak jego triki okazały się niewystarczające by zdetronizować doświadczonego Maikela Melero. Hiszpan pod koniec swojego występu po raz pierwszy na świecie wykonał Flair z Supermanem i ostatecznie wyprzedził Luca o zaledwie 6 punktów, zdobywając także nagrodę MOTUL Trick of the Day.
MŚ Freestyle Motocross w KrakowieMŚ Freestyle Motocross w Krakowie
Ackermannowi udało się utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata, ale ma już tylko 2 punkty przewagi nad Melero, co oznacza, że w dalszej części sezonu walka o tytuł bez wątpienia będzie jeszcze bardziej interesująca!

Diverse NIGHT of the JUMPs Kraków - wyniki:
1. Maikel Melero              404
2. Luc Ackermann           398
3. Libor Podmol               366
4. Rob Adelberg              353
5. Pat Bowden                 349
6. Petr Pilat                      305
7. Brice Izzo                     254
8. Kai Haase                    242
9. David Rinaldo              217    
10. Marcin Łukaszczyk 128
11. Remi Bizouard           115
12. Rafał Biały                  83

Maxxis Highest-Air - wyniki:
1. Kai Haase         8,50 m.       
2. Brice Izzo          8,00 m.
3. Rob Adelberg   6,50 m.

Best Whip - wyniki:
1. Marcin Łukaszczyk
2. Pat Bowden

Puchar Świata MTB - FMB World Tour - wyniki:
1. Dawid Godziek
2. Marcin Rot

3. Bernd Winkler
4. Marek Łebek
5. Loek Quaedflieg

KLASYFIKACJA GENERALNA MISTRZOSTW ŚWIATA FMX (po czterech rundach):
1. Luc Ackermann         74
2. Maikel Melero           72
3. Libor Podmol            60
4. Remi Bizouard          44
5. Rob Adelberg           44
6. David Rinaldo           42     
7. Pat Bowden              42
8. Petr Pilat                  40
9. Brice Izzo                 32
10. Leonardo Fini       19
11. Kai Haase             18
12. Marc Pinyol            6

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
DiRT Rally 2.0 - omówienie notatek pilota


źródło: informacja prasowa, FotoArt Lukas Nazdraczew

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

MŚ Freestyle Motocross znowu zachwyciły Kraków - relacja

Galerie zdjęć
Newsletter