Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Michaela Cerruti drugą kobietą w Formule E
Michaela Cerruti drugą kobietą w Formule E

2014-07-01 - G. Filiks     Tagi: Formuła E, Wyścigi, Napęd elektryczny, Cerruti
W Formule E będą startować co najmniej dwie kobiety. Po wejściu do elektrycznej serii wyścigowej Katherine Legge, teraz jej śladami poszła Michaela Cerruti.

Formuła E - promo wyścigu w Londynie

27-letnia Włoszka została zawodniczką zespołu TrulliGP należącego do weterana Formuły 1 Jarno Trullego, który jest nie tylko właścicielem, ale także pierwszym kierowcą ekipy. Cerruti aktualnie jeździ w seriach Auto GP oraz Blancpain Endurance Series i w obu idzie jej całkiem dobrze.

W Auto GP wygrała jeden z dziesięciu dotąd zorganizowanych wyścigów i zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. W Blancpain Endurance Series wystąpiła na torze Silverstone i wspólnie z trzema partnerami za kółkiem BMW Z4 GT3 wywalczyła podium w klasie Pro-Am. „Michaela to bardzo utalentowany kierowca, z wrodzonymi umiejętnościami". - mówił Trulli. „Jest pod wrażeniem jej ostatnich wyników biorąc pod uwagę, jak mało jeździła jednomiejscowymi bolidami.

„Bardzo się cieszę, że będę mógł się podzielić z Michaelą moim doświadczeniem z wieloletnich startów w F1. Jestem przekonany, iż wziąłem wschodzącą gwiazdę wyścigów".
W Formule E jest już 14 kierowców. Dziewięciu z nich ścigało się w Formule 1.

Pierwsze zawody czempionatu odbędą się 13 września na ulicach Pekinu.