Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Mick Schumacher zwycięża na inaugurację także w Niemieckiej Formule 4
Mick Schumacher zwycięża na inaugurację także w Niemieckiej Formule 4

2016-04-18 - G. Filiks     Tagi: Schumacher, Formuła 4
Mick Schumacher niedawno rozpoczął od dwóch zwycięstw sezon we Włoskiej Formule 4, w której jest również liderem klasyfikacji generalnej. Minionego weekendu syn Michaela Schumachera wygrał też w inauguracyjnej rundzie Niemieckiej F4.

W dwóch pierwszych wyścigach na torze Oschersleben 17-latek finiszował tuż za podium, w trzecim - finałowym - już nie miał sobie równych, mimo startu z szóstego pola.
Mick Schumacher zwycięża na inaugurację także w Niemieckiej Formule 4Mick Schumacher zwycięża na inaugurację także w Niemieckiej Formule 4
W tabeli łącznej kierowca utytułowanego zespołu Prema plasuje się na drugiej lokacie. Traci 19 punktów do Josepha Mawsona z Australii.

W zeszłym roku Schumacher zajął 10. miejsce w generalce Niemieckiej F4, jako debiutant w wyścigach jednomiejscowych bolidów. Po drodze wygrał jedne zawody - też ostatnie pierwszej rundy, na tym samym obiekcie.

źródło: fot. adac-motorsport.de