Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Mirecki zdobył kolejne punkty w Formule Renault 2.0 NEC
Mirecki zdobył kolejne punkty w Formule Renault 2.0 NEC

2015-08-02 - G. Filiks     Tagi: Assen, Formula Renault 2.0, Mirecki
Bartek Mirecki kolejny raz punktował w Północnoeuropejskim Pucharze Formuły Renault 2.0 podczas wyścigowego weekendu na torze Assen i awansował w klasyfikacji generalnej sezonu.

Były dwukrotny Mistrz Polski Kia Picanto zaczął rywalizację w Holandii od najlepszego dotąd występu w kwalifikacjach - w drugiej sesji wykręcił 16. czas. w Pierwszej uplasował się cztery miejsca niżej. W samych wyścigach Polak dwukrotnie mijał metę jako 17. i zgarnął łącznie 8 oczek. Pozwoliło mu to przeskoczyć z 21. na 20. lokatę w tabeli łącznej mistrzostw.

Pierwsze zawody zwyciężył Dries Vanthoor - młodszy brat asa wyścigów aut GT Laurensa Vanthoora. W drugim wyścigu 17-letni Belg walczył z Mireckim, zaś triumfował już szósty raz przewodzący generalce Louis Deletraz.
Mirecki zdobył kolejne punkty w Formule Renault 2.0 NECMirecki zdobył kolejne punkty w Formule Renault 2.0 NEC
Następna runda Formuły Renault 2.0 NEC za siedem tygodni na Nurburgringu. Potem seria wystartuje jeszcze tylko na Hockenheimringu na początku października.

źródło: fot. BM Racing Team