Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Ptak znów najlepszy z naszych w Formule Renault 2.0 NEC
Formuła Renault 2.0 NEC

2016-08-08 - G. Filiks     Tagi: Formula Renault 2.0, Mirecki, Kosiniak, Yamaha R6 Dunlop Cup, Ptak, Pankiewicz
Chociaż Antoni Ptak dopiero zaczął starty w Formule Renault 2.0 NEC, minionego weekendu na holenderskim torze Assen ponownie wypadł lepiej w tej serii wyścigowej od Bartłomieja Mireckiego, nie wspominając o Julii Pankiewicz.

19-latek ścigający się na co dzień w Euroformule Open, najpierw rozbudził nadzieje siódmym najlepszym czasem na pierwszym treningu. W kwalifikacjach niestety już nie było tak dobrze. W pierwszej sesji zajął 17. miejsce. Mirecki okazał się lepszy tylko o dwie pozycje. W drugiej czasówce Ptak poprawił się o pięć lokat, a Mirecki pogorszył o jedną.

Pankiewicz najpierw uplasowała się na 24. miejscu - przedostatnim - a potem na 23.

W sobotnich zawodach Ptak miał przygodę na pierwszym okrążeniu i wykonał pit-stop, po którym finiszował dopiero jako 22. Nawet za Pankiewicz. Tymczasem Mirecki utrzymał 15. pozycję. W niedzielnym wyścigu po znakomitym starcie Ptak był siódmy. Niestety później stracił wszystko to, co zyskał. Ostatecznie zdobył punkty za 13. lokatę - i wyprzedził o sześć miejsc Mireckiego, choć były dwukrotny mistrz Kia Lotos Race wcześniej jechał zaraz za nim.

Pankiewicz ponownie minęła metę na 21. miejscu, pierwszym poza strefą punktową.
W klasyfikacji generalnej sezonu Mirecki nadal jest 15. Ptak po występach w dwóch z pięciu rozegranych rund zajmuje 23. pozycję, a Pankiewicz 26.

Kosiniak stracił prowadzenie w Yamaha R6 Dunlop Cup

Z kolei Patryk Kosiniak na Assen oddał pozycję lidera punktacji motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup.

Popularny "Kosa" jak tydzień temu musiał zadowolić się najniższym stopniem podium w zawodach.Na szczęście został wyprzedzony w tabeli łącznej przez Marka Zellhofera z Niemiec tylko na 4 oczka i ma jeszcze dwa wyścigi, aby odrobić tę stratę.

Kosiniak już nie prowadzi również w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski w klasie Superstock 600, ponieważ startując w Assen musiał ominąć eliminację WMMP na Torze Poznań. W tym cyklu także pozostały dwie rundy do końca sezonu.