Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Spadek Rdest w Audi Sport TT Cup
Gosia Rdest w Audi Sport TT Cup

Podsumowanie startów Polaków w weekend: Spadek Rdest w Audi Sport TT Cup

Gosia Rdest minionego weekendu niestety straciła pozycję wiceliderki Audi Sport TT Cup.

Puchar Audi TT startował na ulicznym torze Norisring w Niemczech. W kwalifikacjach i pierwszym wyścigu Polka zajęła 6. miejsce, po wygranych pojedynkach z Fabianem Vettelem, młodszym bratem Sebastiana Vettela. Punkty zdobyte w sobotę wystarczyły jej, aby pozostać na swojej lokacie w klasyfikacji generalnej sezonu.
Gosia Rdest w Audi Sport TT CupGosia Rdest
Jednak w niedzielnych zawodach rozbiła się już na pierwszym zakręcie, w wyniku kontaktu z liderem tabeli łącznej Philipem Ellisem. Szkoda tym bardziej, że dobrze wystartowała i walczyła o trzecie miejsce.

Teraz Rdest plasuje się w punktacji na 5. pozycji. Do Ellisa traci już 43 oczka, aczkolwiek do drugiego Mikela Azcony znacznie mniej - 10.

Lukas tuż za podium w 12-godzinnym wyścigu na Imoli

Robert Lukas zmieniający się za kierownicą Porsche 991 GT3 R z Niemcem Patrickiem Eisemannem i Austriakiem Zeljko Drmicem zajął 4. miejsce w 12-godzinnym wyścigu na włoskim torze Imola, eliminacji mistrzostw 24H Series.
Robert Lukas w 12h ImolaRobert Lukas
Bielszczanin nie zdobył podium w klasyfikacji ogólnej, ale dokonał tego w klasie A6-Pro, w której sklasyfikowano go na 3. pozycji.

Karkosik piąty w Euroformule Open

Alex Karkosik uzyskał swój najlepszy wynik w Euroformule Open.

Mistrz bliskowschodniej Formuły Gulf po starcie z ósmego pola wywalczył 5. miejsce w drugim wyścigu na węgierskim Hungaroringu. Zarazem stanął na podium dla debiutantów.
W pierwszych zawodach Karkosik ruszał z czwartej pozycji, niestety po kolizji rywali na starcie znalazł się na poboczu i spadł na koniec stawki. Na mecie był 13.

W punktacji spadł z 10. na 11. lokatę.

Basz szósty na Le Mans

Karol Basz musiał zadowolić się 6. pozycją w rundzie kartingowych mistrzostw Europy na torze Le Mans.

Byłemu mistrzowi świata przeszkodziła mała awaria w ostatnim wyścigu kwalifikacyjnym.
Karol BaszKarol Basz w kartingu
Niemniej problemy nękały też konkurentów. W klasyfikacji generalnej sezonu Basz spadł na 5. miejsce, ale ma ma tyle samo punktów co dwaj kierowcy przed nim - a ponadto zbliżył się na 7 oczek do lidera.

Wygrana Paziewskiego w pucharze Renault Clio

Bartosz Paziewski ryzykując wybór opon typu slick na wilgotną nawierzchnię nieoczekiwanie zwyciężył pierwszy wyścig Renault Clio Cup Central Europe na francuskim torze Dijon-Prenois.
Bartosz PaziewskiRenault Clio Cup Central Europe
W drugich zawodach 15-latek po starcie z pole position był 4. Mógł wygrać Karol Urbaniak, ale dwukrotny mistrz Kia Lotos Race padł ofiarą kolizji z rywalem podczas obrony pierwszego miejsca i ugrzązł w żwirze krótko przed metą.

Mirecki i Pankiewicz słabo w Formule Renault 2.0 Eurocup

Julia Pankiewicz wypadła zaskakująco dobrze na inaugurację tegorocznego sezonu Formuły Renault 2.0 NEC, ale w Formule Renault 2.0 Eurocup dalej rozczarowuje.

Startując na Hungaroringu, znów nie zapunktowała w żadnym z trzech wyścigów.
Julia PankiewiczJulia Pankiewicz w Formule Renault 2.0 Eurocup
Razem z nią wystąpił Bartłomiej Mirecki, który tydzień wcześniej stanął na podium w NEC. Jednak w Eurocupie także on nie zachwycił. W pierwszych zawodach odpadł na pierwszym okrążeniu, w drugich i trzech został sklasyfikowany na 20. pozycji.