Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Basz traci szanse na kartingowe mistrzostwo Europy
Karol Basz

Informowaliśmy już o sobotnim zwycięstwie Macieja Janowskiego w żużlowym GP Wielkiej Brytanii. Jak radzili sobie inni Polacy minionego weekendu w sportach motorowych? Jedni lepiej, inni gorzej. Nie powiodło się niestety m. in. Karolowi Baszowi.

Były mistrz świata w kartingu stracił szansę na zostanie mistrzem Europy. W przedostatniej rundzie sezonu, rozegranej w Finlandii, nie zapunktował. Ukończył finał kategorii OK na 15. miejscu, ale spadł w wynikach na 22. pozycję w efekcie 10-sekundowej kary za nieprzepisowe położenie owiewki.
Karol BaszKarol Basz
W klasyfikacji generalnej kierowca Kosmic Racing stracił pięć lokat i jest teraz dopiero 10. Pierwszy Sami Tauofik wyprzedza go o 27 oczek.

Śmiechowski powtórzył życiowy wynik w ELMS

Jakub Śmiechowski wyrównał swój najlepszy wynik w European Le Mans Series, wspólnie ze swoim zmiennikiem Martinem Hippe zajmując 5. miejsce w kategorii LMP3 podczas 4-godzinnego wyścigu na austriackim torze Red Bull Ring.
Jakub Śmiechowski w ELMSJakub Śmiechowski
Polsko-niemiecki duet rywalizujący Ligierem JS P3 zespołu Inter Europol Competition poprawił się o osiem lokat względem pozycji startowej.

W klasyfikacji ogólnej zawodów Śmiechowski i Hippe uplasowali się na 13. miejscu. Przejechali jedno okrążenie mniej niż zwycięzcy ich klasy.
Życiowy wynik Rdest w TCR Germany

Gosia Rdest poprawiła swój życiowy wynik w serii TCR Germany, zajmując 6. miejsce w pierwszym wyścigu na holenderskim torze Zandvoort.

W szalonych zawodach Polka dosiadająca Audi RS 3 LMS zyskała 22 pozycje. Po dwóch okrążeniach i wypadkach rywalizację przerwano. Gdy została wznowiona, dodatkowo urozmaicił ją deszcz.
Gosia RdestGosia Rdest w TCR Germany
Rdest pozostając na oponach typu slick awansowała na 13. miejsce. Później podskoczyła o siedem kolejnych lokat za sprawą kar dla konkurentów, którzy złamali regulamin zmieniając ogumienie przed restartem.

Drugi wyścig niestety był już pechowy dla 24-latki. Nie osiągnęła mety, odpadając przez awarie swojego auta. Zawiódł trzeci cylinder i prawdopodobnie skrzynia biegów.

Dwa podia Legutki w Renault Clio Cup Central Europe

Na Zandvoort ścigało się też kilku Polaków startujących w Renault Clio Cup Central Europe. Albert Legutko zdobył najniższy stopień podium w obu zawodach pucharu.

W pierwszych 17-latek mógł nawet wygrać, ale został pozbawiony pozycji lidera na ostatnim okrążeniu - przez rywala, który go uderzył.
Albert LegutkoRenault Clio Cup Central Europe
W drugim wyścigu bezpośrednio za Legutką finiszował dwukrotny mistrz Kia Lotos Race - Karol Urbaniak.

W generalce Legutko jest szósty, a Urbaniak siódmy. Najwyżej z Polaków plasuje się Bartosz Paziewski, okupujący 3. miejsce. W Holandii zajął pozycje 10. i 7.