Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Karkosik na podium w Euroformule Open
Alex Karkosik

Podsumowanie startów Polaków w weekend: Karkosik na podium w Euroformule Open

Minionego weekendu Kuba Przygoński zajął drugie miejsce w rajdzie Baja Poland. Kierowca ORLEN Teamu nie był jedynym Polakiem, który odniósł sukces w sportach motorowych.

Alex Karkosik wywalczył swoje pierwsze podium w Euroformule Open. Po starcie z rewelacyjnego drugiego pola ukończył na 3. miejscu sobotni wyścig na brytyjskim torze Silverstone.
Alex KarkosikAlex Karkosik
W niedzielnym po starcie z trzeciego pola finiszował jako 6.

W klasyfikacji generalnej sezonu mistrz Formuły Gulf awansował z 11. na 7. miejsce.

Lukas awansował o dziewięć pozycji w Porsche Supercup

Robert Lukas zajął 7. miejsce w wyścigu Porsche Supercup na włoskim torze Monza.

To niezłe osiągnięcie biorąc pod uwagę, że rozpoczynał rywalizację dopiero z szesnastego pola. Przyczyną odległej pozycji startowej było odwołanie kwalifikacji ze względu na obfity deszcz i ustalenie kolejności, w jakiej ruszali zawodnicy, na podstawie wyników treningu.
Robert LukasRobert Lukas
Lukas przebił się nawet o jedenaście lokat, ale potem stracił dwie.

Igor Waliłko po starcie z osiemnastego pola przedarł się na dziewiątą pozycję, lecz pod koniec miał wypadek i nie osiągnął mety.

Piotr Parys został sklasyfikowany na 17. miejscu.

W klasyfikacji łącznej sezonu przed dwoma finałowymi wyścigami w Meksyku Lukas nadal widnieje na 5. pozycji.
Druga wygrana Paziewskiego w pucharze Renault Clio

Bartosz Paziewski odniósł drugie w karierze zwycięstwo w Renault Clio Cup Central Europe. Waleczny nastolatek wygrał sobotni wyścig na czeskim torze Autodrom Most.

Swoje momenty miał też dwukrotny mistrz Kia Lotos Race - Karol Urbaniak. Uzyskał najlepszy czas okrążenia na piątkowych treningach, a później uplasował się najwyżej spośród debiutantów w drugich zawodach, zajmując 5. miejsce.W generalce Paziewski okupuje 4. miejsce, a Urbaniak widnieje na 6. W czołowej dziesiątce jest jeszcze Albert Legutko, do którego należy 7. lokata.

Powrót Ostaszewskiego do ETRC

Tymczasem Grzegorz Ostaszewski wystartował w Moście w Mistrzostwach Europy w wyścigach ciężarówek. Był to jego pierwszy występ w cyklu ETRC od 2013 roku.

Niestety na cztery zawody ani razu nie osiągnął dobrego rezultatu za kierownicą swojego Renault. W sobotę dwukrotnie zajął 13. miejsce, a w niedzielę dwa razy uplasował się na 12. pozycji.