Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP: Marquez bezkonkurencyjny w kwalifikacjach do GP Francji
MotoGP: Marquez bezkonkurencyjny w kwalifikacjach do GP Francji

2015-05-16 - G. Filiks     Tagi: Le Mans, MotoGP, Wyniki, Kwalifikacje, Francja, Marquez, Wyścigi motocyklowe
Marc Marquez przypomniał, jak potrafi dominować w MotoGP, wygrywając kwalifikacje do GP Francji z przewagą pół sekundy.

Mistrz świata, który już wyleczył całkowicie kontuzję palca, najlepiej poradził sobie ze śliską nawierzchnią na Le Mans po obfitym deszczu, jaki spadł między trzecim, a czwartym treningiem. Czasem 1:32.246 as Hondy zdobył swoje drugie pole position w sezonie. Obok niego w pierwszym rzędzie ustawią się jeszcze wicelider klasyfikacji generalnej Andrea Dovizioso z Ducati i były 2-krotny czempion Jorge Lorenzo z Yamahy.

Czwarty był Cal Crutchlow, piąty Andrea Iannone (Ducati), szósty Bradley Smith.

Tylko z trzeciej linii wyruszy lider punktacji Valentino Rossi (Yamaha). Wolny na pojedynczym okrążeniu Włoch zajął 7. lokatę ze stratą ponad sekundy do Marqueza. Ósma pozycja przypadła Daniemu Pedrosie (Honda), wracającemu do startów po skomplikowanej operacji przedramienia i trzech wyścigach przerwy.

Razem z Rossim oraz Pedrosą z jednego rzędu wystartuje Danilo Petrucci. Reprezentant satelickiej ekipy Pramac awansował z Q1 wspólnie z Aleixem Espargaro, który zajął 10. miejsce. Zawodnik Suzuki miał poważny wypadek na trzecim treningu i jeździ obolały.