Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP: Marquez na pole position w Niemczech, Pedrosa upadł
MotoGP: Marquez na pole position w Niemczech, Pedrosa upadł

Marc Marquez wygrał kwalifikacje MotoGP na niemieckim torze Sachsenring, pokonując Daniego Pedrosę po tym, jak jego zespołowy partner z Hondy się wywrócił.

Pedrosa, który zwyciężył trzy z czterech ostatnich edycji GP Niemiec, zajmował pierwsze miejsce przez większość Q2, ale upadł rozpoczynając swoją ostatnią próbę. Marquez wtedy przebił czas teamowego kolegi, następnie pojechał jeszcze 0.2 sekundy szybciej, zwyciężając z rezultatem 1:20.937. To ósme pole position na dziewięć dotąd rozegranych kwalifikacji w sezonie 2014 dla mistrza świata.

Pedrosy nie przeskoczył nikt więcej i jutro wystartuje z drugiego pola. Pierwszy rząd uzupełni bohater lokalnej publiczności Stefan Bradl na motocyklu Hondy wystawianym przez satelicki team LCR. Czwarte miejsce zajął Aleix Espargaro, który dyktował tempo na piątkowych treningach. Obok najlepszego zawodnika z kategorii Open ustawi się duet fabrycznej ekipy Yamahy. Jorge Lorenzo okazał się w nim szybszy od Valentino Rossiego o 0.003 sekundy.

Tylko 11. był as Ducati - Andrea Dovizioso. Włoch musiał przebijać się do Q2 z Q1. Razem z nim awansował Nicky Hayden. Drugi reprezentant Ducati - Cal Crutchlow miał groźny wypadek w pierwszej części czasówki i wylądował dopiero na 15. pozycji.