Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP: Marquez pobił rekord toru Jerez w kwalifikacjach do GP Hiszpanii
MotoGP: Marquez pobił rekord toru Jerez w kwalifikacjach do GP Hiszpanii

Marc Marquez kontynuował swoją dominację w MotoGP podczas kwalifikacji do domowego Grand Prix Hiszpanii, wygrywając je z nowym rekordem toru Jerez.

21-letni mistrz świata, który zwyciężył wszystkie dotąd rozegrane czasówki i wyścigi sezonu 2014, w samej końcówce zabrał pole position innemu Hiszpanowi, głównemu rywalowi Jorge Lorenzo. As Hondy ustanowił rezultat 1:38.120 i pobił wynik reprezentanta Yamahy o ponad 0.4 sekundy. Tak szybko po Jerez nie jeździł jeszcze nikt w MotoGP.

Pierwszy rząd uzupełni jutro zespołowy partner Marqueza - Dani Pedrosa.

Czwarte miejsce wywalczył teamowy kolega Lorenzo - słynny Valentino Rossi, na piątej pozycji sklasyfikowano Aleixa Espargaro. Reprezentant ekipy Forward Racing znów był zdecydowanie najlepszy z klasy Open mimo, że przydarzył mu się upadek. Andrea Dovizioso motocyklem Ducati zajął 6. lokatę, notując stratę do Marqueza już przekraczającą jedną sekundę. Włoch pokonał o zaledwie 0.021 sekundy siódmego Stefana Bradla (LCR/Honda).

Kolejne dwie pozycje przypadły zawodnikom Tech 3 - tegorocznemu debiutantowi Polowi Espargaro oraz Bradley'owi Smithowi.
Czołową dziesiątkę zamknął Alvaro Bautista (Gresini/Honda), który wszedł do Q2 z Q1. Drugim, jaki awansował z pierwszej części kwalifikacji, był Nicky Hayden.

Wracający po kontuzji zespołowy partner Dovizioso - Cal Crutchlow zdołał wywalczyć tylko 14. pole.