Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP: Transfer Zarco do KTM potwierdzony
MotoGP: Transfer Zarco do KTM potwierdzony

MotoGP: Transfer Zarco do KTM potwierdzony

2018-05-03 - G. Filiks     Tagi: KTM, MotoGP, Zarco
KTM ogłosiło pozyskanie Johanna Zarco na sezon 2019 motocyklowej serii wyścigowej MotoGP.

O transferze obiecującego Francuza donosiliśmy już ponad tydzień temu, opierając się na nieoficjalne informacje. Teraz zostały one potwierdzone.

Zarco zastąpi w swoim nowym zespole Bradleya Smitha i stworzy duet z Polem Espargaro. KTM tego roku znów jest obok Aprilli jednym z dwóch najsłabszych producentów w stawce, ale ma nadzieję zrobić postęp w następnym sezonie.

„To jasne, że chcemy wykonać krok krok naprzód w MotoGP". - mówi szef KTM w sportach motorowych Pit Beirer. „Pierwsze dwa lata poświęciliśmy na budowanie projektu i rozkręcenie wszystkiego". „Zawsze pragniesz mieć jak najlepszy skład i jest oczywiste, że Johann pokonujący zawodników fabrycznych teamów na motocyklu satelickiej ekipy oraz regularnie kwalifikujący się do wyścigów w pierwszym rzędzie jest mocnym wojownikiem z silnym charakterem".

„Jestem przekonany, że mając kogoś takiego możemy wejść na następny poziom".
„(...) Musieliśmy zaufać naszej zdolności do zbudowania zwycięskiego motocykla. Johann nie przechodziłby do nas, gdyby nie widział i nie czuł tej ufności".

„Czujemy się teraz bardzo odpowiedzialni za przygotowanie wystarczająco mocnego pakietu, aby mógł dalej jeździć na poziomie prezentowanym obecnie. To nasz wielki cel".


Zarco, który aktualnie startuje na Yamasze satelickiego teamu Tech 3, po trzech rundach sezonu 2018 ma w dorobku jedno pole position i jedno podium. W klasyfikacji generalnej zajmuje 5. miejsce. Traci tylko 8 punktów do prowadzącego Andrei Dovizioso.Poza KTM, 27-latkiem interesowała się również Honda i Suzuki.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
DiRT Rally 2.0 - omówienie notatek pilota


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

MotoGP: Transfer Zarco do KTM potwierdzony

Newsletter
Galerie zdjęć