Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP: Vinales najszybszy podczas kolejnych testów przed sezonem 2017
MotoGP: Vinales najszybszy podczas kolejnych testów przed sezonem 2017

2017-02-17 - G. Filiks     Tagi: Yamaha, MotoGP, Phillip Island, Testy, Vinales
Maverick Vinales dalej dyktuje tempo na testach MotoGP przed sezonem 2017. Po tym jak okazał się najszybszy na torze Sepang, teraz nowy zawodnik Yamahy uzyskał najlepszy czas okrążenia w trakcie trzydniowych zajęć na australijskim Phillip Island.Drugiego dnia Hiszpan zdystansował najbliższego rywala na blisko pół sekundy. Ale prawie wszyscy ustanowili swoje najlepsze rezultaty trzeciego, czyli dzisiaj. W piątek Vinales również był poza zasięgiem. Wynikiem 1:28,549 wyprzedził o 0,294 sekundy broniącego mistrzowskiego tytułu Marca Marqueza. Trzecie miejsce zajął partner Marqueza w zespole Hondy - Dani Pedrosa. Choć zmagał się z chorobą, przez którą ominął większość drugiego dnia testów.

Niespodziewanie czwartą pozycją popisał się debiutant Jonas Folger, dosiadający Yamahę satelickiej ekipy Tech 3. Niemiec bądź co bądź zaliczył też upadek.
W czołowej dziesiątce sklasyfikowano jeszcze jednego nowicjusza Alexa Rinsa. Zawodnik Suzuki zajął 6. lokatę - i jak Folger się wywrócił.

Tymczasem Jorge Lorenzo wciąż nie może nabrać szybkości po przesiadce z Yamahy na Ducati. Tym razem uplasował się na 8. miejscu, ze stratą 0,793 sekundy do Vinalesa. Aczkolwiek był tylko jedną pozycję gorszy od teamowego kolegi Andrei Dovizioso.Na jeszcze bardziej odległej lokacie wylądował zespołowy partner Vinalesa - Valentino Rossi. Utytułowany Włoch zajął 12. miejsce. Choć pierwszego dnia ustąpił jedynie Marquezowi.

Szybszy z zawodników Aprilii - Aleix Espargaro - był 10. Lepszy z reprezentantów nowego w stawce zespołu KTM - Pol Espargaro - został sklasyfikowany na 17. pozycji.

Teamy Suzuki i Aprilia wypróbowały własne rozwiązania zastępujące skrzydła na owiewce motocykla.

W testach nie uczestniczył kontuzjowany Esteve "Tito" Rabat.
MotoGP - testy przed sezonem 2017 - Phillip Island - zbiorcze wyniki ze wszystkich 3 dni