Motorsport  »  Aktualności  »  Niemcy, SEAT Leon Supercopa: Oddalił się tytuł dla Sawickiego
Niemcy, SEAT Leon Supercopa: Oddalił się tytuł dla Sawickiego

2010-10-16 - M. Zabolski     Tagi: SEAT Leon Supercopa, Sawicki, Hockenheim
Damian Sawicki nie ukończył przedostatniego wyścigu w niemieckiej serii SEAT Leon Supercopa. Po zderzeniu z Shanem Williamem z RPA, Polak wyleciał z toru uderzając w opony. Z samochodu wysiadł o własnych siłach, ale został przewieziony do centrum medycznego.

Rywalizacja na mokrym torze Hockenheim zakończyła się zwycięstwem Czecha, Petra Fulina. Lider klasyfikacji pucharu Andreas Simonsen dojechał drugi ze stratą nieco ponad 6,5 sekundy. Szwed ma 4,5 punktu przewagi nad drugim Shanem Williamsem i 11 nad Damianem Sawickim.
Niemcy, SEAT Leon Supercopa: Oddalił się tytuł dla SawickiegoNiemcy, SEAT Leon Supercopa: Oddalił się tytuł dla Sawickiego
Wyścig nie udał się startującemu z pole position Niemcowi, Thomasowi Marschallowi. Ostatecznie ukończył go na trzecim miejscu, choć raz wypadł z toru. Patryk Pachura po pierwszym okrążeniu zajmował trzecie miejsce, ale ostatecznie finiszował na szóstej lokacie.