Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup: Drugie zwycięstwo Thiima, Giermaziak piątym kierowcą sezonu
Porsche Supercup

Porsche Supercup: Drugie zwycięstwo Thiima, Giermaziak piątym kierowcą sezonu

2013-11-03 - P. Krupka     Tagi: Abu Zabi, Giermaziak, Porsche SuperCup
Nicki Thiim po raz drugi najlepszym kierowcą Porsche Supercup na torze Yas Marina. Duńczyk wygrał w tym roku cztery wyścigi i zakończył sezon z przewagą 22 punktów nad tragicznie zmarłym Seanem Edwardsem i 25 nad Michaelem Ammermullerem. Kuba Giermaziak zakończył sezon na piątej pozycji.
Porsche SupercupPorsche Supercup
Nicki Thiim startował z pole position, najlepiej wykonał start i ani przez moment jego zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Na mecie miał przewagę ponad 6 sekund nad drugim Kevinem Estre. Dzięki temu wynikowi partner zespołowy z Attempto Racing wskoczył na czwartą lokatę w generalce - przed Kubę Giermaziaka.
Na podium zmieścił się jeszcze Jeroen Bleekemolen. Czwarty był Richie Stanway, a piąty Earl Bamber, dla którego to i tak świetny, gościnny weekend, z podium w pierwszym wyścigu. Kuba Giermaziak uplasował się na szóstym miejscu, przed Michaelem Christensenem i Ammermullerem, który jeszcze w pierwszym wyścigu miał szanse na mistrzowski tytuł, który ostatecznie powędrował w ręce Nicki Thiima.
Wyścig już na pierwszym okrążeniu został zakłócony przez kolizje Clemensa Schmidta, Dylana Derdaele i Roara Linlanda. Neutralizacja trwała do czwartego okrążenia.  Robert Lukas znalazł się na 12. pozycji. Patryk Szczerbiński i Robert Lukas nie zmieścili się w czołowej dziesiątce - zawodnik VERVA Racing Team był dopiero 16. Kierowca Forch Racing był 12.

Michael Christensen zdobył mistrzostwo debiutantów, pokonując w tej klasyfikacji Klausa Bachlera z polskiego Forch Racing.
Porsche Supercup - Abu Zabi, 2. wyścig (czołowa 10.)