Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup, Nurburgring: Rast wygrywa przed Giermaziakiem
Porsche Supercup, Nurburgring: Rast wygrywa Giermaziak drugi

Porsche Supercup, Nurburgring: Rast wygrywa przed Giermaziakiem

2011-07-24 - M. Zabolski     Tagi: Nurburgring, VERVA Racing Team, Lukas, Giermaziak, Porsche SuperCup, Rast, Rosina
Mistrz Porsche Supercup, Rene Rast wygrał 6. rundę pucharu na torze Nurburgring. Niemiec pokonał o sekundę zdobywcę pole position, Kubę Giermaziaka, który osiągnął swój życiowy wynik w historii swoich startów w tym cyklu. Drugi kierowca Verva Racing Team, Stefan Rosina dojechał w piątce za Seanem Edwardem i Norbertem Siedlerem. Robert Lukas minął metę dopiero jako czternasty. Po starcie, najmłodszy w stawce Giermaziak utrzymał pierwsze miejsce, ale na końcu pierwszego kółka był już trzeci. Najpierw wyprzedził go startujący aż z 12. pola Sebastian Bleekemolen, a następnie Rene Rast. Niesamowita jazda starszego z braci Bleekemolenów nie trwała jednak długo, ponieważ był jedynym kierowcą na deszczowych oponach, a tor stale wysychał. W końcu Kuba, jak i prawie cała reszta stawki wyprzedzili Holendra. Polak jako jedyny do mety dotrzymywał kroku Rastowi, ale niemiecki kierowca nie popełnił błędu i wygrał domowy wyścig pod zamkiem Nurburg. Giermaziak w klasyfikacji rocznej awansował na 5. miejsce i zbliżył się do czwartego Nicka Tandy’ego na 3 punkty.
Porsche Supercup 2011 - Nurburgring - wyścig (czołówka)