Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup: Lukas dziewiąty, Giermaziak nie ukończył ostatniego wyścigu sezonu w USA
Porsche Supercup w sezonie 2015

2015-10-25 - P. Krupka     Tagi: Austin, Porsche SuperCup
Robert Lukas rozpoczął ostatni wyścig sezonu Porsche Supercup z 12 pola, a zakończył go na 9 miejscu. Był to jedyny nasz zawodnik na mecie - Kuba Giermaziak nie zdobył hoćby jednego punktu i ostatecznie został wypchnięty z TOP10 klasyfikacji końcowej cyklu. Dla Polaka z Verva Racing Teamu był to wyjątkowo rozczarowujący sezon. Giermaziak stracił szanse na dobry wynik już przed wyścigiem, bowiem z wyników treningu wynikało, że startuje dopiero z 16. pola. Polak odpadł po kolizji z Philippem Frommenwilerem. Jechał wtedy na 10. pozycji.

Zwycięstwo odniósł Alex Ribeiras, dla którego to pierwszy triumf w Supercupie.
Porsche Supercup w sezonie 2015Porsche Supercup w sezonie 2015
Mistrzostwo ostatecznie trafiło do Phillipa Enga, który ostatni wyścig zakończył dopiero na ósmym miejscu. Niemiec zgromadził na swoim koncie 145 punktów. Drugi w klasyfikacji Sven Muller zdobył 126 punktów, a trzeci Michael Ammermuller, tak samo jak Christian Engelhart, 124 oczka. Ribeiras był bliski ich wyprzedzenia - miał bowiem 122 punkty. Reszta zawodników nie przekroczyła 100 oczek.
Giermaziak zdobył 63, a 13. w klasyfikacji Lukas - 51 punktów. W klasyfikacji juniorskiej mistrzostwo zdobył Matteo Cairoli.