Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup kończy sezon wyścigami w Ameryce
Porsche Supercup kończy sezon wyścigami w Ameryce

Porsche Supercup kończy sezon wyścigami w Ameryce

Nadchodzącego weekendu na spektakularnym torze Circuit of the Americas w Stanach Zjednoczonych wystartuje nie tylko Formuła 1, ale i seria Porsche Supercup. Puchar, w którym ścigają się dwaj Polacy - Kuba Giermaziak oraz Robert Lukas - jak zeszłego roku za Oceanem zakończy sezon. Porsche Supercup wraca do akcji po przeszło półtoramiesięcznej przerwie. Dwa zawody w USA wyłonią nowego mistrza cyklu. Matematyczne szanse na tytuł ma aż pięciu kierowców. Najbliżej zdobycia go jest Philipp Eng.

Giermaziak, który ubiegłego roku walczył w Austin o mistrzostwo z Earlem Bamberem, tym razem niestety podobnie jak Lukas zajmuje dalszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Kuba jest 9., Robert 13.
Porsche Supercup kończy sezon wyścigami w AmerycePorsche Supercup kończy sezon wyścigami w Ameryce
Życzenie Giermaziaka to osiągnięcie dobrego wyniku na finiszu tak trudnego sezonu. Tym bardziej, że w Stanach często się ściga i darzy ten kraj wyjątkową sympatią.

Kuba Giermaziak:
„Oczywiście niezmiernie cieszę się z powrotu za kierownicę. Nigdy nie lubiłem długich przerw, więc nie mogę się doczekać walki w USA. W ostatnich latach przejechałem w tym kraju wiele wyścigów, więc nie ukrywam, że zawsze wracam tutaj z dużym sentymentem. Cały zespół ciężko pracował przez cały sezon. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się osiągnąć w Austin naprawdę dobry wynik. Zasługują też na to niewątpliwie kibice w związku z gorącym wsparciem, jakiego doświadczyliśmy, za co już teraz bardzo dziękuję! Dam z siebie wszystko!"
Kwalifikacje Porsche Supercup w USA odbędą się w sobotę o godzinie 18:30 polskiego czasu. Pierwszy wyścig wystartuje tego samego dnia o 23:00. Drugi w niedzielę o 17:30 (uwzględniając zmianę czasu w Polsce).

Sobotnie zawody pokażą na żywo kanały Polsat Sport Extra i Eurosport, niedzielne widzowie Eurosportu zobaczą także na żywo, zaś oglądający Polsat Sport Extra z odtworzenia o godzinie 19:00.
Porsche Supercup kończy sezon wyścigami w AmerycePorsche Supercup kończy sezon wyścigami w Ameryce

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Porsche Supercup kończy sezon wyścigami w Ameryce